Jakie są cechy sztucznej trawy?

Sztuczna trawa jest niezwykle łatwa w utrzymaniu i niedroga. Ponieważ trawa nie rośnie i jest syntetyczna, nie ma potrzeby konserwacji, takiej jak przycinanie i podlewanie. Ponadto do wdrożenia tego elementu w ogrodzie wymagane są bardzo małe kryteria.

Zalety sztucznej wykładziny

najmodniejsza wykładzina - trawaTrawa syntetyczna nie reaguje na zimno. Na tej podstawie jest używana o każdej porze roku i ma właściwości, które zachowują żywotność. Trawy syntetyczne stosowane na polach mają funkcje, które zapewniają ogromne korzyści w ich użytkowaniu. Nie powodują problemów takich jak blaknięcie, żółknięcie i wysychanie powłoki. Trawa syntetyczna nigdy nie jest wystawiona na działanie promieni słonecznych i zimnej pogody. Dzięki temu taka powłoka jest bardzo łatwa do nałożenia na boiska sportowe jako najmodniejsza wykładzina – trawa syntetyczna składa się z włókna o strukturze polimerowej. Nić zawarta w trawie wykonana jest od podstawy w postaci podwójnych warkoczy. Dzięki temu z biegiem czasu kształt i faktura trawy nie ulega pogorszeniu, ale wzrasta jej trwałość. Ze względu na ciasny splot ma pewną wagę. Podczas budowania sztucznej murawy waga produktu wzrasta wprost proporcjonalnie do metra kwadratowego. Na tej podstawie powłoki są elastyczne w zależności od zawartości polimerów. Dywany z trawy syntetycznej utrzymują się przez lata dzięki swojej mocnej strukturze. Długość stosu trawy różni się w zależności od rodzaju pokrycia. Zwłaszcza w przypadku trawy syntetycznej należy preferować odpowiedni rozmiar w zależności od celu użycia.

Sądząc po powyższych argumentach – sztuczna wykładzina w formie trawy cechuje się wieloma zaletami, do których najważniejszymi są odporność na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych oraz to, że nie trzeba ją po prostu pielęgnować. Przy okazji swym wyglądem wielokrotnie przebija prawdziwą trawę.