Karma dobra dla kota

 

Karmienie kota może być nie lada wyzwaniem, zarówno ze względu na prawidłowe zbilansowanie jego diety, jak i wybredność tego czworonoga. Koty to zwierzęta bardzo wrażliwe, dlatego stosowanie karmy niskiej jakości może odbić się na ich zdrowiu. Warto karmić kota taką karmą, której skład będzie zbliżony do takiego, który jest podobny do naturalnego pożywienia właściwego kotom.

Dlaczego warto kupować kotu karmę bezzbożową?

bezzbożowa karma dla kotaKoty należą do gatunku zwierząt mięsożernych. Jako drapieżniki, koty w naturalnym środowisku często polują na gryzonie czy ptaki. Najwłaściwsza karma dla tych czworonogów składałaby się więc w 100% z mięsa. Gdy nie mamy czasu codziennie przygotowywać kotom mięsa, dobrze jest zakupić gotową karmę. Bezzbożowa karma dla kota to dobre rozwiązanie, ponieważ koty nie są przyzwyczajone do jedzenia zbóż. Niestety wiele karm sklepowych w swoim składzie posiada zboża czy soję. Nieraz zdarza się, że karma dla kota posiada zaledwie kilka procent mięsa. Producenci karmy, kierując się zyskiem, a nie dobrem zwierzaka, często dodają do karmy tanie zboża i polepszacze smaku. Jednak dzięki świadomości klientów, na rynku pojawia się coraz więcej karm wysokojakościowych, bez dodatku zbóż i polepszaczy smaku, a w swoim składzie posiadające ponad 90% mięsa. Karmy te bywają też coraz tańsze, a różnorodność dostępnych smaków zachęca nawet najbardziej wybrednego kota do jedzenia.

Kupując karmę dla kota powinniśmy kierować się jego dobrem i wybierać dobrej jakości pożywienie. Kupując większą ilość opakowań w sklepach internetowych możemy liczyć na hurtowe ceny zbliżone, a nawet tańsze niż karmy kupione w supermarkecie. Taka opcja jest też wygodna ze względu na zapas, w który się zaopatrzymy na dłuższy czas. Dbajmy o nasze czworonogi dobrze je karmiąc.