Kiedy oddać psa na szkolenie?

Będąc już posiadaczem szczeniaka, często zastanawiamy się, która szkoła zajmująca się szkoleniem psów jest najlepsza. Oczywistym jest, że każdy chce korzystać z usług tej najlepszej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz psiak jest w najlepszych rękach.

Czy każdy pies może zostać oddany na szkolenie?

szkolenia szczeniąt w WarszawieNie łatwo jest nam się rozstać na pewien czas ze swoim pieskiem, kiedy ten musi pozostać przez określony czas w ośrodku zajmującym się jego szkoleniem. Z pewnością jest to ciężkie dla każdego właściciela psa. Ponadto jeśli w domu, w którym wychowuje się piesek, mieszkają dzieci, to możemy mieć spory problem, bowiem dzieci bardzo mocno i szybko przywiązują się do zwierząt. Można również dowozić naszego pupila każdego dnia na szkolenie, lecz będzie to dość kosztowne i przede wszystkim czasochłonne. Zdecydowanie lepiej jest go odwiedzać raz lub dwa razy w tygodniu w ośrodku, w którym przebywa. Wszystkie szkolenia szczeniąt w Warszawie trwają kilka tygodni. Warto zatem brać pod uwagę fakt, że jeśli nie będziemy należycie często przyjeżdżać do naszego pieska, to może on stopniowo o nas zapominać z tego względu, że jest bardzo młody i nie miał zbyt dużo czasu, aby się z nami zżyć. Należy robić wszystko, aby piesek nie przywiązywał się zbytnio do trenera, dobrym rozwiązaniem jest jego częste zmienianie. Taką praktykę stosuje niemalże każdy ośrodek, w którym szkoli się pieski. Dzięki temu mamy pewność, że osobą, do której pies jest najbardziej przywiązany, pozostanie jej właściciel.

Szkolenie to dla szczeniaka z pewnością ogromna przygoda i dużo stresu. Jednak z czasem piesek przyzwyczai się do nowego środowiska. Z pewnością będzie on miał tam świetne warunki, które chociaż w małym stopniu będą miały odwzorować te panujące w domu właściciela.