Kiedy trzeba naprawić turbosprężarkę?

Żeby auto pozostawało sprawne, należy dbać o poprawne działanie wszystkich podzespołów samochodu. Do takiego podzespołu należy także turbina auta. Jeżeli ten mechanizm w samochodzie zawiedzie, trzeba zdać auto do warsztatu samochodowego, w celu naprawy turbosprężarki.

Kiedy auto wymaga naprawy turbosprężarki?

naprawa turbosprężarek gdańskTurbosprężarka to urządzenie, które jest napędzane przez gazy wylotowe silnika spalinowego. Turbosprężarkę stosuje się między innymi po to, by zwiększyć moc silnika. Dlatego też zepsuta turbosprężarka powoduje spadek mocy silnika. Jeżeli widzimy, że auto nie ma takiego przyspieszenia jak dawniej, obroty nie wzrastają podczas dodawania gazu, to może to oznaczać awarię turbosprężarki. Dodatkowo może wyświetlić się kontrolka „check engine”. W turbosprężarce może się zepsuć jakaś cześć tego urządzenia na przykład części wirujące, lub może to wynikać z nieszczelności pomiędzy turbosprężarką a kolektorem dolotowym. W zakładzie warsztatowym sprawdzą sprawność turbosprężarki i jeśli zajdzie taka potrzeba to zamówią odpowiednią część zamienną. Właściwie w większość polskich miast istnieją warsztaty, w których wykonają dla nas taką usługę jak naprawa turbosprężarek Gdańsk, Warszawa czy Kraków to miasta z największą ilością warsztatów, które są autoryzowanymi partnerami różnych producentów części do aut. Jednakże dostępność części zamiennych wzrasta. Rzadko bywa tak, że wymianie musi ulec cała turbosprężarka. Czasami wystarczy tylko ją przeczyścić, by poprawnie działała. Naprawa turbosprężarki kosztuje około czterystu złotych. Cena zależy także od modelu turbosprężarki – modele tych urządzeń różnią się w zależności od tego, czy jest to część samochodu dostawczego czy osobowego.

Dość często zdarza się turbosprężarka będzie musiała przejść gruntowną naprawę, lub nawet zostać wymieniona na nowy model. Wtedy warto udać się do autoryzowanych salonów, które na stanie mają oryginalne części do naszego samochodu. W przeciwnym razie nasze auto nie będzie miało odpowiedniego przyspieszenia.