Kiedyś wiedziałem za mało o zawiesiach pasowych

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest pytanie. Gdy czegoś nie wiem – pytam. Po co? By nie popełnić błędu, by nie stracić pieniędzy, by komuś nie stała się krzywda. Czasem jednak, udajemy, że wszystko wiemy i wstydzimy się przyznać do niewiedzy. 

Rodzaj zawiesi pasowych zależy od wielu czynników

zawiesia pasoweA to dziwne, bo przecież nie rodzimy się z wiedzą. Skąd mam wiedzieć czym są zawiesia pasowe? A taki właśnie ostatnio miałem problem. Założyłem firmę transportową i oczywiście musiałem czymś towar mocować. Nie miałem pojęcia jak się zabrać do tematu. Gdzieś o zawiesiach słyszałem, ale które wybrać, gdzie ich szukać, ile kosztują? Po kilku dniach miałem już tę wiedzę. Dowiedziałem się, że rodzaj wybranych zawiesi jest uzależniony od środowiska, w którym będą wykorzystywane m.in od temperatury, ale też od tego jak intensywnie będę z nich korzystać. Ten rodzaj pasów transportowych jest dobry dla materiałów wrażliwych, co było logiczne, ale oprócz tego są też tanie i lekkie. Ekspert wypytał mnie o krawędzie przewożonych ładunków i temperatury w jakich zawiesia mają pracować. Nie znałem dokładnie ładunków, bo nie miałem jeszcze stałych kontrahentów, ale wiedziałem, że zakres temperatur mi wystarczy. Na dobry początek wolałem pasy niż łańcuchy. Nie wiem czemu, ale czułem się z nimi pewniej. Zawsze, później, mogłem inne dokupić. Zostałem poinformowany o tym, że pasy nie są odporne na przetarcia i na uszkodzenia mechaniczne, po czym podjąłem decyzję, że i tak wolę na razie ten rodzaj zawiesia. Pasy wyglądały po prostu mniej groźnie.

Ja i tak rozpoczynając swój własny biznes byłem mocno zdeterminowany, ale też i trochę wystraszony. Nie wiedziałem czy się uda. Czy się do tego nadaję i jak się to skończy. Okazało się jednak, że były to najlepsze decyzje w moim życiu.