Kilka słów o różnych typach cewników

Mój ojciec przeszedł bardzo poważny zabieg. Wiedziałem, że przez jakiś czas będę musiał o niego dbać. Potrzebowałem odpowiednich akcesoriów i pomocy medycznej, bo nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Wiedząc, że przez jakiś czas będę kupował cewniki, musiałem zdobyć więcej informacji. Było to istotne dla dobrej opieki nad tatą.

Różne typy cewników medycznych

cewnikZ racji tego, że coraz więcej osób ma pooperacyjne potrzeby cewnikowania, branża medyczna oferuje różne typy przyrządów. Wiele z nich dostępnych jest w różnorodnych sklepach. Wysokiej jakości cewnik służy dobrze przez określony okres czasu. Jego założeniem powinny zajmować się wyłącznie służby medyczne. Warto zwrócić uwagę na konkretny typ cewnika, bo dużo od tego zależy. Często wykorzystywany jest rodzaj cewnika typu Foley. Produkowany jest z materiału o gumowej strukturze. Cechuje się on dużą elastycznością, przez co nie przeszkadza pacjentowi. Coraz częściej spotkać możemy ten typ cewnika w wersji silikonowej, która jest jeszcze bardziej komfortowa. Stosuje się go jednorazowo, najczęściej na okres kilku dni. Wymieniony typ różni się od cewnika, który służy wyłącznie do odprowadzenia moczu z pęcherza przed operacją. Ten typ jest również elastyczny, ale posiada zupełnie inne zastosowanie. Kolejnym rodzajem jest zastosowanie innej końcówki. Jest to bardzo ważne w przypadku przeróżnych męskich schorzeń. Przede wszystkim pomaga on seniorom po ciężkich operacjach. Posiada on charakterystyczne boczne otwory, które znacznie ułatwiają wszystkie czynności medyczne. Istnieją jeszcze cewniki zewnętrzne, będące bardzo popularne na zachodzie Europy. To specjalistyczny sprzęt stosowany u pacjentów, gdzie nie można wejść w głąb ciała.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu pacjentów po ciężkich operacjach dolnych partii narządów wewnętrznych. Posiadając wiedzę, byłem przygotowany do opieki na tatą. Opieka była bardzo miła i wymieniała sprzęt co kilka dni. Jestem bardzo zadowolony z fachowej obsługi, która w dużym stopniu przyczyniła się do szybkiej regeneracji organizmu taty. Bez cewnika byłoby to niemożliwe.