Kraków – miasto dla młodych ludzi

Nie bez powodu Kraków nazywany jest miastem studentów – wiele młodych ludzi tuż po maturze pragnie przeprowadzić się właśnie do tego miasta i rozpocząć tu studia. Pytani o powody takiej decyzji wymieniają przede wszystkim możliwość studiowania na najlepszych uczelniach w kraju, ale również szansę na spędzenie kilku lat w mieście o wielowiekowej historii, które oferuje im znacznie więcej, niż tylko naukę w akademikach.

Studenci wspominają też o możliwości dorabiania w restauracjach podczas studiów. To bardzo dobry sposób na pierwsze, własne pieniądze. Studenci krakowscy mówią bardzo często o bogatym życiu miasta nocą – to fakt, w mieście nie brak klubów, galerii oraz pubów,w  których spotkać się można ze znajomymi. Puby te oczywiście są dostępne dla osób po 18-tym roku życia. Kraków to miasto kojarzone ze studentami – nic w tym dziwnego, gdyż funkcjonuje tu dziesiątki uczelni, zarówno państwowych, jak i niepublicznych. Najbardziej rozpoznawalną z nich jest oczywiście Uniwersytet Jagielloński, który oferuje studentom nie tylko wspaniałe studia humanistyczne, ale również ścisłe.

Konieczne jest również wrócenie uwagi, że krakowskie uczelnie to również doskonałe GH – czyli akademia górniczo hutnicza. Współcześnie wykładowcy starają się jak najbardziej unowocześnić nie tylko sposób prowadzenia zajęć, ale również to, co jest wykładane oraz w jaki sposób. Wiele studentów ma możliwość wykonywania swoich praktyk studenckich w międzynarodowych firmach lub korporacjach. Niejednokrotnie już w trakcie studiów mają oni zaproponowane staże na dłuższy okres czasu.

W Krakowie nie mogło zabraknąć również akademii sztuk pięknych! Na tutejszej uczelni młodzi ludzie mają okazję studiować takie kierunki jak rysownictwo, rzeźba współczesna czy fotografia. ASP organizuje również wiele ciekawych wycieczek i lekcji w plenerze, co dla uczniów i studentów jest wyjątkową okazją do poznania miasta z nieznanej im strony. Niejednokrotnie studenci ASP mają możliwość dojścia do miejsc niedostępnych dla turystów.

Z ciekawszych firm z Krakowa można polecić jednego z najlepszych w Polsce psich fryzjerów – http://www.studiopieknegopsa.pl