Łańcuchowe mocowanie urządzeń

W wielu urządzeniach, głównie tych wykorzystywanych, w szeroko rozumianym transporcie, funkcjonują elementy przesuwane.  Funkcję przesuwania realizują zwykle taśmy, liny i łańcuchy. Wybór zależy od wagi tego, co ma być przemieszczane. Takie urządzenia, czyli transportery znajdują się w magazynach, towarowych punktach tranzytowych , czy w dużych farmach hodowlanych.

Szerokie zastosowanie transporterów 

transporter łańcuchowyMożna tutaj wskazać transporter łańcuchowy. W  tym urządzeniu podstawową funkcję spełniają koła łańcuchowe znajdujące się na wałku napędowym. Uruchomiają one łańcuchy, które przesuwają się w wykonanych z tworzywa sztucznego specjalnych rynnach, bardzo odpornych na ścieranie. Całe urządzenie mocowane jest do sztywnej i stabilnej ramy. Przy jego pomocy można bezpiecznie przemieszczać towary w magazynach. Chodzi tutaj o magazyny, w których towar przechowywany jest na paletach lub w dużych skrzyniach i pakach. Takie transportery wykorzystywane są również w halach produkcyjnych, do przemieszczania elementów  na paletach, lub w niewymiarowych skrzyniach pomiędzy stanowiskami produkcyjnymi. Przy rozładowywaniu kontenerów do magazynu wykorzystywane są również transportery łańcuchowe. Spotkać je można na dużych farmach hodowlanych. Najczęściej wykorzystywane są do zasilania poszczególnych stanowisk karmą. Szeroka możliwość zastosowania transporterów uwarunkowana jest możliwością ich nabycia.

Firmy handlowe specjalizujące się w urządzeniach transportowych oferują on-line duży wybór tych urządzeń. Również producenci tych urządzeń prezentują je w Internecie. Na specjalnych portalach można znaleźć transportery używane, które, ze względu na cenę, cieszą się sporym zainteresowaniem. Niektórzy producenci proponują  przenośniki o nietypowych wymiarach, dostosowanych do potrzeb klienta.