Listwa między podłogą a ścianą

W aranżacjach wnętrz, podobnie jak w różnych innych dziedzinach naszego życia, szczegóły mają duże znaczenie. I chociaż czasami możemy nie zwracać na nie uwagi, to kiedy ich zabraknie mocno to odczujemy. Drobne elementy wykończeniowe mocno wpływają na ogólny odbiór wizualny danego wnętrza, chociaż często są wręcz niewidoczne. Do takich ważniejszych elementów wykończeniowych na pewno zaliczyć możemy listwy przypodłogowe. 

Niezauważalna listwa przypodłogowa

minimalistyczne listwy przypodłogowe mardom decorUrządzając wnętrza od podstaw często skupiamy się na tych elementach wykończeniowych, które jako pierwsze rzucają się w oczy. Długo szukamy więc dobrej jakości podłóg czy kolorów na ścianę, a także mebli i elementów dekoracyjnych. Pamiętać musimy jednak jeszcze o drobnych elementach, które sprawiają, że dane pomieszczenie można uznać za pełne. Do takich szczegółów zaliczyć możemy na pewno listwy przypodłogowe. Często nie zwracamy na nie uwagi, bo zlewają się one z podłogą. Tylko w niektórych aranżacjach listwy te pełnią też rolę dekoracyjną. Jeżeli jednak zależy nam na tym, żeby listwy były jak najmniej widoczne, to możemy postawić na minimalistyczne listwy przypodłogowe mardom decor, które można dopasować idealnie do koloru podłogi. Takie minimalistyczne listwy są bardzo proste i wąski. Ich jedynym zadaniem jest wizualne połączenie ściany z podłogą i zabezpieczenie tej strefy przed zniszczeniami. W końcu taka listwa pełni jeszcze ważną rolę ochronną. Najniższe partie ściany narażone są na zabrudzenia i delikatne zniszczenia, a listwa przed nimi chroni.

Listwa przypodłogowa jest bardzo ciekawym elementem wykończeniowym. Bez niej w pomieszczeniu by czegoś brakowało, ale jak już jest założona, to raczej nikt nie zwraca na nią uwagi. Kupując listwy do naszego domu, zwróćmy jednak uwagę na ich jakość. Pełnią one funkcję ochronną, warto, żeby były odporne na drobne zniszczenia, żeby mogły nam służyć przez długi czas.