Łóżko pojedyncze domek dla dziecka

Bezpieczeństwo to podstawa dobrego samopoczucia i rozwoju dziecka. By je  mu zapewnić, należy dobrać odpowiednie mebelki do pokoju naszego malucha. Największym hitem ostatnich kilku lat, są łóżeczka w kształcie domku. Nie jest to pełen, zabudowany domek z drzwiami i oknami, lecz konstrukcja obejmująca miejsce do spania, z materacem i proste belki drewniana przypominające szkielet dachu.

Spokojny sen dziecka w łóżeczku – domku

łóżko domek dla dzieckaJednym z charakterystycznych elementów stylu skandynawskiego, są łóżeczka, zaprojektowane jak domki,  ale nie pełne, zabudowane ze ścianami, tylko bardzo uproszczone, takie domki symboliczne. W takim łóżku dziecko czuje się dobrze i bezpiecznie, gdyż obok przestrzeni na spanie, zyskuje praktyczne miejsce na zabawę i odpoczynek w ciągu dnia. Jeśli dotąd maluch spał w łóżeczku niemowlęcym, to łóżeczko domek dla dziecka dobierzemy z kilku dostępnych rozmiarów. Nie musimy od razu kupować długiego łóżka dla nastolatka, bo nie wiemy, czy dziecko będzie w nim chciało spać za kilkanaście lat. Warto zastanowić się nad wyborem pośrednim. Średniej wielkości łóżko domek dla dziecka, jest dobrym rozwiązaniem, by dać mu własne, indywidualne miejsce do zabawy i odpoczynku. W łóżku domku, nasz maluch będzie czuł się lepiej niż w zwykłym łóżeczku bez zadaszenia. Domku maja możliwość rozbudowy, mogą mieć materac bezpośrednio na podłodze, lub posiadać dodatkowe szuflady na pościel i zabawki.

Wykonane z solidnego drewna domki pełniące funkcję dziecięcych łóżeczek, mają różne funkcje dodatkowe. Oprócz tej najważniejszej, funkcji spania, pełnią rolę bezpiecznego kąta do zabaw, czytania książeczek, kolorowania, grania w gry z rodzeństwem lub rówieśnikami ze szkoły, przedszkola czy też z sąsiedztwa. Obok łóżek pojedynczych są też piętrowe domki.