Łóżko pomagające w rehabilitacji pacjenta

 

Opieka nad pacjentem, który przez cały czas przebywa w łóżku, musi być wygodna nie tylko dla niego, ale również dla opiekuna medycznego. W związku z tym pacjent powinien przebywać w łóżku, które będzie dostosowane do jego stanu. Obecnie na polskim rynku urządzeń medycznych można znaleźć całe mnóstwo łóżek, wśród których znajdują się również łóżka przeznaczone do rehabilitacji.

Łóżko z regulacją konkretnych sekcji

łóżka rehabilitacyjne - sklepTakie łóżka znajdują się nie tylko z ośrodkach opieki medycznej, ale można je kupić również do własnego domu czy mieszkania. Wszystko po to, by zapewnić optymalną opiekę nad pacjentem. Wiadomo, że łóżko medyczne musi też poddawać się pełnej dezynfekcji. Dlatego powinno być ono wykonane z odpowiednich materiałów. W łóżkach medycznych bardzo często korzysta się z systemu zapadkowego, dzięki czemu można obniżać i podnosić poszczególne części. Na pewno łóżka rehabilitacyjne – sklep ma do zaoferowania całkiem sporo produktów, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego. Dobrze jest wybierać łóżka medyczne, które posiadają drewnianą obudowę. Jest to ważne z tego powodu, że takie łóżko wygląda bardzo tradycyjnie i nie kojarzy się negatywnie pacjentom. Łóżko tego typu wcale nie przypomina typowego szpitalnego łóżka. Kolejnym zadaniem łóżka medycznego jest też to, by zapewniało ono bezpieczeństwo nie tylko pacjentowi, ale również personelowi medycznemu czy członkom rodziny pacjenta. W większości łóżek medycznych możliwe jest regulowanie poziomu wezgłowia.

Dzięki temu można np. podnieść część głowową łóżka, by nakarmić pacjenta. Regulowana może być również sekcja uda i podudzia. Łóżka można wybierać naprawdę w wielu wariantach – właśnie z regulowaną sekcją pleców, uda i podudzia, ale również samych pleców. Dodatkowo łóżka medyczne mogą mieć różne rozmiary.