Mieszkania Kraków – na jakim osiedlu warto zamieszkać?

Osoby, które chcą zamieszkać w Krakowie szukają informacji na temat osiedli przyjaznych mieszkańcom. Krakowianie zauważyli, że toczy się rywalizacja między osiedlami o zaszczyty tytuł najmodniejszego, najbardziej komfortowego osiedla. Generalnie panują dwa stanowiska.

W pierwszym obozie są zwolennicy mieszkania Kraków w centrum miasta. Jako argument podają bliskość do pracy i bogatą ofertę kulturalno- rozrywkową. Opcja przeciwna to zwolennicy mieszkania na przedmieściach. Uważają, że zaletą przedmieść jest spokój i niższa cena mieszkań. Osiedla na  Kurdwanowie to ładnie wyglądające bloki o bardzo dobrej izolacji cieplnej i spokojna okolica. Wybryki są rzadkością.  Kurdwanów to jedno z najlepszych krakowskich osiedli, wybór młodych rodzin, które szukają mieszkania w rozsądnej cenie. Młodych ludzi nie odstraszają nawet stare bloki powstałe w czasach powszedniego systemu. Są na szczęście odnawiane i w ostatnim czasie znacznie poprawiło się bezpieczeństwo w tej części osiedla. Niewątpliwym plusem dzielnicy jest zbudowana na przełomie wieków linia tramwajowa, łącząca Kurdwanów z ulicą Wielicką i dalej z centrum miasta, dzięki której wzrosło zainteresowanie osiedlem. Również osiedle Ruczaj cieszy się bardzo dobrą opinią wśród Krakowian. Kameralne 3 piętrowe bloki, bliskość lasu sprawiają, że coraz więcej osób jest zainteresowana mieszkaniem na osiedlu Ruczaj. W ostatnich latach zmieniło się postrzegania osiedla Nowa Huta. Dawniej było one uważane za niebezpieczne. Obecnie dały rezultaty wysiłki władz miejskich dążące do poprawienia bezpieczeństwa na osiedlu, a Krakowianie unikatową architekturę i dużą ilość zieleni na osiedlu. Krowodrza Górka oraz Bronowice Małe to dużo mniejsze i uchodzące za sympatyczne osiedla.

Zdaniem deweloperów i mieszkańców to doskonała propozycja osób szukających spokoju przedmieść i stosunkowo niewielkiej odległości od centrum. Klienci przy wyborze miejsca zamieszkania kierują się nie tylko modą, ale przede wszystkim wygodą i pragmatyzmem. Są mieszkać na spokojnym osiedlu, ale jednocześnie oczekują dobrego dojazdu do centrum miasta.