Mój wybór dla domu – pompa ciepła

 

Razem z mężem zastanawialiśmy się niedawno jaki rodzaj ogrzewania wybrać do naszego domu. Oboje lubimy mieć ciepełko, kochamy wygrzewanie się na słońcu czy też siedzenie pod kocem z ciepłą herbatą w dłoni. Nasza opcja grzewcza powinna też być bardzo wydajna i bezproblemowa.

Pompy ciepła w sklepie stacjonarnym

pompy ciepła lg toruńNie chcieliśmy schodzić co chwila do kotłowni by dorzucić ekogroszku, a kominki też nam się średnio podobały. Sam efekt ognia jest ładny, wystarczył nam kominek elektryczny. Taki zwykły to tylko problem z drewnem i myciem szyby kominkowej. Jednak najważniejsze jest centralne ogrzewanie. Wybraliśmy się zatem do sklepu specjalizującego się w technice grzewczej by wybrać coś co będzie nam odpowiadać pod każdym względem. Patrzyliśmy na różne piece i kominki, ale jakoś nie robiły one na nas wrażenia. Poza tym w opisach były same techniczne szczegóły, a my nie bardzo wiedzieliśmy o co chodzi. Można porównać moc, ale jakieś generacje czy klasy to już nie dla nas. Poprosiliśmy sprzedawcę o pomoc. Na szczęście trafiliśmy na kompetentną osobę, która umiała nam wszystko wytłumaczyć. Powiedzieliśmy mu o co chodzi, a on od razu wskazał nam pompy ciepła LG toruń. Powiedział, że na rynku na pewno nic lepszego nie znajdziemy. LG to popularna marka wśród klientów nie tylko z Torunia. Robią naprawdę dobrej jakości pompy i nigdy żaden klient nie przyszedł z reklamacją. Pompę ustawiało się na pokrętle termostatu, który stał w salonie. Pompa działała cicho i niezawodnie. Dodatkowo można ją było kupić na raty.

Taka opcja faktycznie nam przypadła do gustu. Pompa ponadto była dosyć mała i można było nią podgrzewać wodę użytkową. Zatem odpadła nam kwestia zakupu bojlera do wody. A do tego pompa ciepła miała dziesięć lat gwarancji, więc w razie potrzeby przyjedzie fachowiec na przeglądy.