Montaż różnych odbojnic

Dla każdej firmy, dodatkowe koszty są sporym obciążeniem, dlatego ich właściciele stosują specjalne środki zapobiegawcze, aby na przykład zminimalizować straty związane z uszkodzeniami budynków. W tym celu stosowane są odbojnice. 

Kto zajmuje się montażem odbojnic? 

odbojnice montażNie tylko magazyny, czy hale produkcyjne posiadają odbojnice, ponieważ są one przydatne na parkingach, przed budynkami, czy w zwykłych firmach handlowych. Jest to możliwe, ponieważ istnieje wiele rodzajów odbojnic, które mogą być wykonane z plastiku, gumy, stali, czy aluminium. Niektóre z nich można przykleić na odpowiednim kleju, a inne wymagają przytwierdzenia po podłoża specjalnymi kotwami, które zapewniają im stabilność. Odbojnice służą przede wszystkim do ochrony mienia przed uszkodzeniami. Jeżeli już zakupimy odbojnice montaż ich jest prosty, ale wymaga odpowiednich narzędzi i umiejętności, ponieważ muszą być dobrze przytwierdzone do podłogi, ściany, czy sufitu. Gumowe i plastikowe odbojnice są najczęściej przyklejane do ścian, gdyż są lekkie i nie wymagają wiercenia dziur. Odbojnice, które spotykamy w magazynach, są przede wszystkim stalowe i są na stałe przywiercone do podłogi, gdyż mają wyznaczać trasę dla pojazdów przemieszczających się po obiekcie. Jeżeli sami się nie znamy na ich montażu, to lepiej wynająć fachowców, którzy zrobią to za nas, ponieważ niewłaściwie zamontowana odbojnica może nawet stwarzać zagrożenie. Wiele sklepów sprzedających taki asortyment oferują możliwość montażu za dodatkową opłatą. 

W wielu zakładach pracy, zamontowane odbojnice znacznie zmniejszyły koszty związane z naprawami. Ich cena zależy od rodzaju i wielkości, ale tez systemu mocowań. Najpopularniejsze są odbojnice plastikowe i gumowe, bo mają szerokie zastosowanie.