Najlepsze piloty do bram przesuwnych

W niemal każdym domu znajduje się obecnie brama lub garaż, otwierające się automatycznie. Jeżeli zależy nam jednak na sprawnym działaniu takiego rozwiązania, musimy zdać sobie sprawę, że bardzo ważny jest każdy najmniejszy element takiej bramy, jak na przykład silnik czy prowadnica. Dzięki nim działanie takiej bramy będzie bezproblemowe przez długi czas.

Jaki pilot do bramy kupić?

Piloty do bramAutomatycznie otwierające się bramy sterowane pilotem już dawno przestały być stosowane tylko w wielkich, luksusowych posiadłościach czy przy wjeździe na teren firmy. Obecnie stosują je także użytkownicy prywatni, którzy doceniają wygodę takiego rozwiązania. Co zrobić jednak w przypadku, gdy musimy dokupić nowe piloty do bram? Przede wszystkim ważne jest, aby unikać rozwiązań nieoryginalnych lub pochodzących z Chin. Zakup takiego najtańszego zamiennika bez sprawdzenia jego parametrów może się wiązać z wyrzuceniem pieniędzy w błoto, gdyż większość bram może nie chcieć z nim współpracować lub reagować z dużym opóźnieniem na wydawane polecenia. Dlatego, jeżeli chcemy lub musimy wymienić pilot, nie wymieniajmy tylko jego, ale również radioodbiornik, gdyż tylko wtedy będzie mieli gwarancję, ze taki zestaw zadziała prawidłowo. Dodatkowo należy wybierać tylko te piloty do bram, które mają odpowiednie oznaczenia CE i deklarację zgodności wymaganą na rynku Unii Europejskiej. W przypadku problemów z działaniem pilota, tylko taki model będzie można reklamować na terenie kraju i całej Unii Europejskiej. Bardzo ważne jest również, aby zamiennik oryginalnego pilota do bramy miał zasięg co najmniej tak daleki, jak oryginalny pilot.

Spranie działająca brama przesuwna lub garaż na pilota może być ogromnym udogodnieniem, który przyśpieszy wjazd i wyjazd z posesji. Aby jednak było to możliwe, przy wymianie oryginalnych części bramy na nowe, trzeba sprawdzić ich kompatybilność oraz upewnić się, czy mogą być naprawiane na ternie Polski w ramach gwarancji.