Najwyższa od sześciu lat pożyczka

Polacy są jednym z najbardziej zadłużonych narodów na świecie. Niektórzy ludzie pożyczają pieniądze na życie, a inni na inwestycje. Bez wątpienia jedną z najlepszych inwestycji od lat jest natomiast inwestycja w nieruchomości. Warto wiedzieć, że obecnie na zakup mieszkania lub domu można pożyczyć najwięcej od sześciu lat. Osoby, które od dłuższego czasu obserwują kredyty pod zastaw nieruchomości na pewno się z tego powodu ucieszą.

Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że właśnie teraz banki wymagają najwyższej od sześciu lat zdolności kredytowej.

Dzięki temu w czasie najbliższych kilku miesięcy dostęp do kredytowania będzie znacznie bardziej przystępny. Raty będą niższe. Warto wiedzieć, że jeśli trzyosobowa rodzina z dochodem 5 tysięcy złotych chciałaby wziąć kredyt na zakup mieszkania na początku października to mogłaby pożyczyć przeciętnie 434 tysiące złotych. Spłata długu trwałaby przez 30 lat, a rodzina musiałaby korzystać także z rachunku bankowego oraz karty kredytowej. W niektórych bankach wymagano by także zakupu dodatkowego ubezpieczenia. Okazuje się, że październikowy wynik jest o 20 tysięcy złotych wyższy niż w tym samym czasie w roku poprzednim. Jest także wyższy o 18 tysięcy złotych niż w miesiącu wrześniu. Ósmego października nastąpiła obniżka stóp procentowych. Już wcześniej doszło również do spadku rynkowych stóp procentowych. Dlaczego? Gdyż takie właśnie były oczekiwania rynku. Dzięki temu koszty kredytu zaczęły spadać, a zdolność kredytowa poszła znacznie w górę. Jeśli chodzi o wyższą zdolność kredytową to oznacza to, że wzrosły możliwości nabywcze osób o takich dochodach jak w przypadku trzyosobowej rodziny, która zarabia 5 tysięcy złotych miesięcznie. Wiadomo także, że ci, którzy zarabiają mniej także będą mogli pożyczyć więcej.

Oznacza to, że wszyscy będą mieć znacznie łatwiejszy dostęp do nieruchomości. Na pewno wzrośnie zatem popyt na nieruchomości. Dzięki temu naprawdę warto przemyśleć czy przypadkiem nie lepiej będzie kupić mieszkanie na kredyt i spłacać ten kredyt niż wynajmować mieszkanie i płacić czynsz.

Gdzie znaleźć takie kredyty i pożyczki? Np. na stronie http://klmcentrumdoradztwa.pl