Nawet profilaktycznie warto odwiedzić kardiologa

Zawały i towarzysząca im choroba wieńcowa to jedna z głównych przyczyn zgonów na całym świecie. Lekarze biją na alarm i wskazują, jak ważna w naszym życiu jest profilaktyka. Gdy odczuwamy duszności, czy mamy podwyższony poziom cholesterolu powinniśmy wybrać się do kardiologa.

Coraz częściej korzystamy z porad kardiologów

kardiolog krakówMamy wiele narządów wewnętrznych. Bez niektórych z nich możemy żyć i dalej funkcjonować. Serce mamy tylko jedne i dlatego zawsze powinniśmy dbać o jego prawidłową pracę. Jeśli chodzi o takich specjalistów, jak kardiolog Kraków ma dużo rekomendowanych gabinetów, których powinniśmy odwiedzać chociaż raz do roku, zwłaszcza, gdy mamy powyżej czterdziestu lat i ryzyko zawału jest wysokie. Każdy lekarz przeprowadzi z nami dokładny wywiad medyczny, każde wykonać badanie krwi, by wiedzieć, jak wysoki jest poziom cholesterolu, który powoduje chorobę wieńcową. Nadto, będziemy mieli wykonane badanie ekg, które na bieżąco śledzi pracę naszego serca. Często korzystamy z jeszcze dokładniejszych badań, wśród których największą popularnością cieszy się echo serca, podczas którego słyszymy jego bicie oraz ekg wysiłkowe, które wskazuje wytrzymałość na wysiłek fizyczny. W dobrych gabinetach większość z tych badań wykonywana jest na miejscu, a które będzie dla nas najlepsze zadecyduje prowadzący nas lekarz kardiolog, z którym zawsze musimy współpracować i nie zatajać informacji na temat naszego zdrowia. 

Kardiolodzy to dziś jedni z najczęściej odwiedzanych przez nas lekarzy. Nic w tym dziwnego, gdyż coraz więcej z nas na skutek stresu, czy nieprawidłowego odżywiania ma chorobę wieńcową i uskarża się na dolegliwości bólowe w klatce piersiowej. Serce mamy tylko jedno, więc nie powinniśmy lekceważyć oznak, które przesyła nam nasz organizm i profilaktycznie odwiedzić kardiologa.