Niedroga wyciskarka do soków

Nie od dziś wiadomo, że owoce i warzywa powinny stanowić znaczną część naszych codziennych posiłków. Zaleca się spożywanie pięciu porcji, ale czasem może to być trudne do realizacji, zwłaszcza jeżeli jesteśmy poza domem.

Jaki sok zrobimy na wyciskarce?

mała wyciskarka do sokówNie każdy lubi marchewki, selera, jablka czy gruszki, w związku z czym mogą ich unikać w diecie. W takiej sytuacji dobrze jest szukać alternatywnych rozwiązań, aby z nich nie rezygnować, gdyż są bardzo zdrowe. Tu z pomocą może przyjść  mała wyciskarka do soków, która wcale nie musi dużo kosztować. Jest to doskonały sprzęt do robienia domowych, zdrowych soków niemalże z każdego produktu. Przeważnie jest ona wykorzystywana do przygotowania soku pomarańczowego czy jabłkowego, ale bez kłopotu można zrobić sok z wielu owoców i warzyw jednocześnie. Wyciskarki są znacznie lepsze od sokowirówek, ponieważ nie podgrzewają pulpy i jak sama nazwa mówi – wyciskają sok do ostatniej kropli. Ich obsługa jest bardzo prosta, a samo urządzenie można rozłożyć na czynniki pierwsze, dzięki czemu łatwo je umyć. Małe wyciskarki świetnie się sprawdzą, jeżeli chcemy robić sok tylko dla siebie lub ewentualnie dla drugiej osoby. Mają one niewielkie pojemniki na sok oraz na pulpę. Wewnatrz posiadają specjalny filtr oraz slimak wolnoobrotowy, które odpowiadają za dokładne wyciskanie soku. Ich obsługa jest bardzo prosta, gdyż wystarczy przez otwór wrzucać całe już pokrojone produkty. Cena takiej wyciskarki zależy od producenta i modelu, a najtańsze kupimy już za około trzysta zlorych.

Jeżeli zależy nam na zdrowym odżywianiu i chcemy codziennie spożywać pięć porcji warzyw i owoców, to warto zainwestować w dobrą wyciskarkę. Dzięki niej zalecana dawka tychże produktów zmieści się w jednej, większej szklance i będzie wyśmienicie smakować.