obozy językowe

Niezwykła książka o nawróceniu

Historia mówi o tym, że już dwa tysiące lat temu ludzie oddawali życie za Chrystusa.

Na każdym kontynencie do dnia dzisiejszego ludzie oddają życie za swoją wiarę. Niektórzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach o wiele trudniej jest się przyznać do wiary. Jednak Marcin Jakimowicz obalił ten mit. Pokazał, że ludzie potrafią o tym mówić oficjalnie oraz przyznać się do wiary. W swojej książce „Radykalni” opisał historie znanych osób, którzy przeżyli nawrócenie.

Pierwszą osobą, z którą Marcin Jakimowicz przeprowadził rozmowę był Tomasz Budzyński, który gra w zespole Armia. Jest muzykiem, pisze teksty. Przyznaje się do tego, że mimo tego że zawsze wierzył w Boga to tak naprawdę nie umiał się do tego przyznać. Mówi, że interesował się także innymi religiami, próbował również narkotyków. Mówi, że w walce z nałogiem pomógł mu Bóg. To dzięki niemu porzucił narkotyki. Mówi, że nawrócenia zaczął doznawać w czasie koncertów.

Druga historia opisana w książce to historia Grzegorza Dzikiego. Już jako nastolatek buntował się on przeciwko kościołowi. Został on wyrzucony ze szkoły, brał narkotyki, palił oraz uciekał z domu. Mieszkał u kolegi. Później Dziki trafił do zespołu Armia. Był ich technicznym. Mówi o tym, że to dzięki Bogu  trafił na ten zespół i to on odmienił jego życie. To wtedy poszedł na mszę św. Mówi, że to był cud, gdyż po tej mszy zmienił się nie do poznania.

Trzecia postać, która wypowiada się w książce to Darek Malejonek, były członek zespołu Houk. Urodził się on w rodzinie niewierzącej. Sam szukał prawdy oraz Boga.  Początkowo szukał w religiach Dalekiego Wschodu oraz u Świadków Jehowy. Dopiero później trafił na koncert zespołu No Longer Music. Zespół ten publicznie przyznaje się do Boga.

Wówczas muzyk uwierzył w Boga. Jednak później uzależnił się od narkotyków. Później dopiero trafił na spotkanie modlitewne Ojców Paulinów. Dopiero później nabrał większej wiary. Później przyjął także chrzest, bierzmowanie oraz ślub. Ostatnią z postaci przedstawionych w książce był Piotr Żyżlewicz. Bardzo wcześnie stracił żonę.

Po więcej zapraszamy na Księgarnia katolicka Kraków