notariusz mokotów

Notariusz i sprawy spadkowe

W dzieciństwie chyba każdy z nas marzy, że dostanie wielki spadek, z którego będzie można sobie kupić wszystko co się zawsze chciało mieć. Oczywiście nikomu się nie życzy źle, wiadomo bowiem, że preferuje się życie nad pieniądze. Każdy jednak chciałby dostać jakąś dużą sumę pieniędzy, nie dając nic w zamian.

Notariusz pomoże rozwiązać sprawy spadkowe

notariusz mokotówNiestety tak naprawdę procedura spadkowa nie wygląda praktycznie nigdy tak różowo. Zwykle bowiem dziedziczy się małe sumy, od których jeszcze dodatkowo trzeba zapłacić podatek i pozałatwiać wiele dokumenty. Takimi sprawami oczywiście zajmuje się notariusz mokotów, który jest odpowiednio wyszkolony w tym kierunku. Pomoże on nam również w przypadkach, które dla na będą jeszcze mniej przyjemne. Czasami bowiem zdarza się, że ludzie nie otrzymują w spadku majątku, a same długi, które musieliby spłacać. Oczywiście takiego obciążenia można się zrzec, jeżeli przekracza on kwotę środków stałych zawartych w spadku. Wtedy również trzeba się udać do notariusza, który pomoże nam sporządzi odpowiednie dokumentu. Zwykle taka sprawa nie trwa zbyt długo i w przeciwieństwie do sporządzania aktu własności, da się ją załatwić w miarę tanio. Zdarza się bowiem, że zmieścimy się poniżej kwoty stu złotych. Notariusz z Warszawy może dla nas jednak załatwić jeszcze bardziej skomplikowane sprawy.

Do jego obowiązków należy bowiem również odbieranie praw do spadku. Jeżeli jakaś osoba zostanie uznana za niegodną takiego przywileju, to na drodze sądowej można to bez problemu zrobić.