Nowoczesna szafa na broń długą

Szafy na broń odróżniają się od siebie poziomem zabezpieczenia i trwałością. Każda szafa wykonana jest bowiem tak, by spełniać określone warunki w których miałaby być użytkowana. Szafy na broń sportową i myśliwską są więc tańsze, lżejsze i mniej zabezpieczone niż te, które przeznaczone są do składowania broni obiektowej czy służbowej.

Nowoczesna szafa z najwyższym certyfikatem

certyfikowane szafy na broń s1Proste szafy na broń, przeznaczone przede wszystkim do cywilnego użytku, nie bywają szczególnie silnie zabezpieczane. Posiadają one bowiem niemal zawsze proste zamki na klucz, lub zamki szyfrowe, i nie są zamykane szczelnie. Nie muszą jednak spełniać wysokich wymagań, narzuconych na magazyny broni położone w obiektach o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa. W takich obiektach stosuje się wyłącznie certyfikowane szafy na broń S1, gdyż są one najlepiej zabezpieczone, i najlepiej wyposażone. Każda szafa S1 jest doszczelniona, a najlepsze warianty posiadają również hermetyczne zamki, całkowicie izolujące zawartość od zewnętrznego powietrza. Broń i wyposażenie składowane w takiej szafie nie mają więc możliwości zakurzenia czy zawilgocenia, a na dodatek, szczelne, hermetyczne zamknięcie uniemożliwia otwarcie drzwiczek nawet po pokonaniu zabezpieczeń. Owe zabezpieczenia jednak stoją na najwyższym poziomie, a możliwość ich obejścia jest niemal zerowa.

Szafy przeznaczone do składowania broni wojskowej czy obiektowej posiadają bowiem zamki elektroniczne, które są niemożliwe do złamania, a w przypadku najbardziej zaawansowanych szaf, do których dostęp mają wyłącznie osoby z najwyższym upoważnieniem, zabezpieczenia stoją na znacznie wyższym poziomie. Niektóre szafy posiadają systemy rozpoznawania twarzy, czy nawet czytniki odcisków palców, oraz kilkustopniowy system odbezpieczania alarmu.