Okna drewniane

Nowoczesne okna drewniane

Kilkadziesiąt lat temu dostęp do stolarki okiennej był bardzo ograniczony. W zasadzie nie mieliśmy żadnego wyboru, na rynku dostępne były tylko okna drewniane, które nie cieszyły się zbyt dobrą funkcjonalnością.

Nowoczesne okna drewniane pozbawione są wad!

Okna drewnianePrzede wszystkim ramy okienne wykonywano z byle jakiego drzewa. Nie zwracano uwagi na sęki i pęknięcia. Deski nie były wystarczająco suche i konserwowane, a co za tym idzie już po paru latach ramy się wypaczały, próchniały i nie domykały. Po takich perypetiach większość z nas bardzo chętnie wybierała okna w plastikowych ramach. Faktycznie są one trwałe i nie wymagają praktycznie żadnych prac konserwacyjnych. Niemniej jednak drewniane ramy znowu zaczęły cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem. Ruda Śląska jest miejscem, gdzie mamy ich bardzo urozmaicony wybór. Takie nowoczesne produkty są bardzo trwałe, selekcjonowane i zabezpieczane już na etapie produkcji. Jeżeli dobierzemy do nich dźwiękoszczelne, przyciemniane lub antywłamaniowe szyby, to osiągniemy bardzo dobry produkt. Do okien drewnianych można dobierać także dowolne żaluzje. Pasją zarówno nowoczesne rolety rzymskie jak i klasyczne drewniane. Jeśli mieszkamy w domy, który urządzony jest w sposób tradycyjny, jeżeli mamy drewniane drzwi i podłogi, to ramy okienne także powinny takie być. Wedle potrzeb możemy je zostawić w naturalnym kolorze zabezpieczając tylko odpowiednim lakierem, ale możemy je również pomalować na dowolny kolor.

To rozwiązanie ma w sobie dodatkową zaletą umożliwiającą wybór każdej barwy. Ramy mogą być białe, zielone, czarne, granatowe i jakie sobie tylko wymarzymy także każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.