Nowoczesne wyposażenie do warsztatu naprawczego

Od niedawna zaczęliśmy tworzyć własny warsztat na terenie zakładu, głównie po to by móc samodzielnie wykonywać wszystkie naprawy pojazdów własnymi siłami. Miało to zaoszczędzić nam czas spędzony na transporcie uszkodzonych pojazdów do dotychczasowego warsztatu naprawczego, z którego usług do tej pory korzystaliśmy.

Profesjonalny sprzęt do warsztatu samochodowego

wyposażenie warsztatów mechanicznychPoczątkowym założeniem było wyposażenie się w najbardziej podstawowy sprzęt, gdyż rzadko zdarzało się by bardziej specjalistyczne wyposażenie było potrzebne w przypadku awarii samochodów zakładowych, aczkolwiek szybko zmieniliśmy zdanie, zwłaszcza po dokładnym przemyśleniu dotychczasowo zdarzających się awarii. Postanowiliśmy więc wyposażyć się w najlepsze dostępne wyposażenie warsztatów mechanicznych, zarówno będące narzędziami jak i urządzeniami ułatwiającymi naprawę sprzętu mechanicznego. Takie wyposażenie można było dostać łatwo u producentów sprzętu warsztatowego oraz w wielu narzędziowniach, toteż znalezienie sklepów z takim sprzętem nie było problemem. Jakość sprzętu była natomiast dość ważna, toteż nie kierowaliśmy się w tym przypadku przystępnymi cenami a wykonaniem, trwałością i przydatnością sprzętu który kupowaliśmy do warsztatu. W skład wyposażenia weszły ręczne narzędzia, pneumatyczne, profesjonalne klucze do mocowania kół i elementów pojazdów, oraz co bardziej nietypowe wyposażenie, takie jak podnośniki hydrauliczne, które preferowaliśmy zamiast używania niewygodnych kanałów samochodowych.

Nowoczesny sprzęt pozwolił nam na stworzenie warsztatu, w którym z łatwością mogliśmy usuwać wszystkie usterki zakładowych pojazdów, i naprawiać je błyskawicznie. Wcześniejsze problemy z długim czasem serwisowania sprzętu udało nam się całkowicie wyeliminować, gdyż warsztat wykonuje tylko i wyłącznie naprawę naszych własnych pojazdów.