odzież używana niesortowana

Odzież używana – czy tego typu towar cieszy się zainteresowaniem wśród klientów?

W Polsce przez wiele lat second-handy nie cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów. Uchodziły za nieciekawe sklepy sprzedające zniszczoną, niemodną, wyblakłą i spraną odzież wśród, której ciężko jest znaleźć nowsze egzemplarze.

Tania odzież niesortowana to również łatwy kąsek dla ludzi wyszukujących perełek

odzież używana niesortowanaW ciągu ostatnich kilkunastu lat obraz ten uległ przemianie, a markowa odzież używana dla wielu osób stała się prawdziwym obiektem poszukiwań. Osoby, które planują założenie sklepu z używaną odzieżą nie powinny martwić się brakiem zbytu. Gdy miejsce będzie odpowiednio wybrane, a towar dobrej jakości i ciekawie wyeksponowany, na pewno znajdzie nabywców. Największym zainteresowaniem cieszy się odzież używana damska, ponieważ wiele pań zakupy w second handach traktuje, jak swoiste polowanie. Do zakupów odzieży używanej przyznaje się wiele gwiazd show biznesu. W kolorowej prasie czy na internetowych portalach często można natrafić na wywiady z gwiazdami, które przekonują, że piękną sukienkę czy wyjątkową bluzkę lub spódnicę kupiły wcale nie w znanym butiku czy prosto od projektanta, ale udało się im wyszukać przypadkiem w sklepach z używaną odzieżą. Chodzi tutaj oczywiście o punkty, w których króluje markowa odzież używana niesortowana najlepszej jakości. Takie sklepy coraz częściej przypominają ekskluzywne butiki i niewiele mają wspólnego z ciasnymi lokalami, w których pomięte ubrania sprzedawane są na wagę. Obok sukienek czy żakietów często pojawia się także odzież używana męska, paski, torebki i inne dodatki.
Aby odzież znalazła swoje stałe klientów nie może być zniszczona, sprana, wyblakła. Ważne, aby ubrania wyglądały dobrze. Wiele osób oczekuje, że wyszukane w second handzie ciuszki będą prawie, jak nowe. Z doskonałej jakości słynie odzież używana z Anglii. Może ona pochodzić ze skupu, zbiórki kontenerowej czy zbiórki na angielskich osiedlach w systemie „od drzwi do drzwi”. Wielu nabywców znajduje także towar z Irlandii.

Hurtownie wybierają zwykle ubrania niesortowane z bogatych krajów europejskich, gdzie społeczeństwo często wymienia garderobę. Dzięki temu zebrane ubrania są markowe i nie noszą śladów zniszczenia.