ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenia gabionowe coraz popularniejsze

Ogrodzenia gabionowe to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawi się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, przestrzeni miejskich, terenów zielonych oraz rekreacyjnych. 

Czym wypełnić ogrodzenia gabionowe?

ogrodzenia gabionoweWarto zaznaczyć, że pełne ogrodzenie gabionowe składa się z kosza gabionowego oraz jego wypełnienia. Dopiero wtedy gabiony mogą być nazwane ogrodzeniem i skutecznie pełnią swoją rolę. Możliwości w zakresie wypełnienia gabionów są teoretycznie bardzo szeroki, ale w zdecydowanej większości przypadków użytkownicy wykorzystują różnego rodzaju kamienie. W zależności od konstrukcji kosza możemy wykorzystać kamienie o zróżnicowanej wielkości. Jeżeli gabiony mają niezbyt gęste żebrowania to niestety jesteśmy zdani tylko na duże kamienie, natomiast w przypadku gęstej siatki prętów, możliwości są znacznie szersze i możemy zdecydować się na małe kamyki lub mieszankę dużych i małych kamieni. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od naszego ogrodzenia. Oczywiście kamienie to nie jedyny środek do wypełnienia gabionów. Niektórzy decydują się na obsadzanie ogrodzeń roślinami. Być może w czasie sezonu wiosennego i letniego tego typu rozwiązanie wygląda efektownie, ale jesienią i zimą już nie bardzo. Warto to uwzględnić podczas wyboru wykładu, który wypełni ogrodzenia gabionowe z Gliwic w naszym ogrodzie.

 

Z innych pomysłów warto zwrócić uwagę na wypełnienie drewniane, które możemy zaobserwować coraz częściej, szczególnie w przypadku nowo wybudowanych domów jednorodzinnych. Jeżeli zależy nam na trwałości to najlepszym rozwiązaniem będą kamienie.