Opiekunka w Niemczech

 

Profesjonalne opiekunki przechodzą odpowiednie szkolenia, które dają im kwalifikacje, jednak taka osoba  z tytułu swojego wykształcenia i doświadczenia oczekuje wyższego wynagrodzenie. Bywają też opiekunki bez doświadczenia, ale z zapałem do pracy.

Kim się zajmują opiekunki w Niemczech?

opiekunka niemcy WarszawaW Polsce działa kilka firm zajmujących się pośrednictwem pracy w Niemczech i oferują one legalną pracę na podstawie umowy o pracę. Jeżeli chcemy pracować jako opiekunka Niemcy Warszawa jest miastem, z którego wyjechało już kilkaset osób do pracy w takim charakterze. Znajdziemy ogłoszenia na stanowisko opiekunki ze znajomością języka niemieckiego za wyższą stawkę godzinową, albo gorzej płatne oferty bez języka. W Niemczech polskie opiekunki są bardzo popularne, gdyż dużo Niemców mieszkających blisko granicy potrzebuje profesjonalnej opiekunki dla starszego członka swojej rodziny. Ponieważ zatrudniając Polaków na to stanowisku, płacą im mniej niż opiekunom z ich kraju, dlatego bardziej im się opłaca korzystać z naszych usług. Praca zagranicą w takiej formie, wiąże się z koniecznością wyjazdu na kilka tygodni, lub nawet miesięcy. Nie każdemu odpowiada taka praca, bo trzeba mieszkać z obcą, starszą osobą, która wymaga często dwudziestoczterogodzinnej opieki. W takiej sytuacji bardzo się przydaje choć podstawowa znajomość języka niemieckiego. Do obowiązków opiekunki należy podawanie leków, karmienie i codzienna pielęgnacja, ale bywa też, że musimy sprzątać, gotować, a nawet wychodzić na spacer.

Pracy w Niemczech możemy szukać na własną rękę, jednak nigdy nie mamy gwarancji, co do wypłaty i trwałości zatrudnienia. Najlepiej korzystać z ofert biur pracy, z którymi podpisujemy opodatkowane i oskładkowane umowy o pracę i mamy zagwarantowaną stałą pensję.