Orurowanie jako forma tuningu

Rynek samochodowy w Polsce podąża za światowymi trendami i auta terenowe i typu SUV dominują już w sprzedaży większości producentów je oferujących. Większość marek samochodowych ma w ofercie przynajmniej jednego SUV-a, a niektórzy mogą pochwalić się kilkoma czy nawet kilkunastoma modelami. Stworzyło to szybko naturalny popyt na profesjonalne przeróbki aut z salonu.

Czy orurowanie to tylko szpan?

orurowanie producentTam gdzie popyt, tam również pojawia się podaż, więc szybko na rynku pojawiło się wiele firm oferujących różne przeróbki, tak gotowe zestawy jak i robione pod indywidualne zamówienie. Tuning aut jest popularny od wielu lat, ale wraz z rosnącą popularnością samochodów terenowych zakres i rodzaj proponowanych zmian znacznie zwiększył swój wachlarz. Jedną z najpopularniejszych metod przerabiania aut tego typu jest dodanie orurowania, które może przebiegać wokół całego nadwozia. Najbardziej spektakularne wrażenie robi oczywiście z przodu maski, jako potężna bariera chroniąca grill auta. Na rynku jest wiele firm montujących gotowe zestawy, jest jednak również kilka które montują rury nagięte przez siebie do pożądanego kształtu i pod konkretny model samochodu. Profesjonalnie wykonane rury są modelowane techniką CNC, co zapewnia najwyższą jakość produktu i na takie orurowanie producent może wystawić wymagane certyfikaty bezpieczeństwa potrzebne do uzyskania homologacji. Możliwość zrealizowania indywidualnego projektu i montażu orurowania w jednym miejscu daje również gwarancję wysokiej jakości produktu i fachowego montażu.

Wielu użytkowników aut patrzy na tak orurowane samochody z przymrużeniem oka jako na zbyteczną ekstrawagancję, ale w wielu przypadkach ma to uzasadnienie praktyczne. Kierowcy jeżdżący po bezdrożach narażają samochód na otarcia i uszkodzenia, tak z przodu jak i po bokach, a odpowiednio skonstruowane orurowanie może go przed tym skutecznie zabezpieczyć.