Ozdoby metalowe na każdą okazję

 

Zawsze miałam smykałkę do robienia ręcznie ozdob. Na wszystkie święta czy inne specjalne okazje wszystko robiłam sama. Nigdy nie kupowałam żadnych ozdob w sklepach. Moja rodzina była z tego zadowolona dlatego że zawsze mieli oryginalne ozdoby świąteczne na choinkę i wszystkie sąsiadki mojej mamy jej zazdrościły.

Ręcznie robione ozdoby

ozdoby z metaluOd niedawna zaczęłam oglądać filmiki jak zrobić ozdoby z metalu na stół. Takie eleganckie na przykład do przytrzymywania lub ozdobienia serwetek. Nie wyglądało to na skomplikowane, lecz na pewno pracochłonne. No ale lubię wyzwania i robienie ozdob nie jest mi obce wiec wzięłam się za robotę. Oczywiście najpierw poszłam do sklepu zakupić odpowiednie rzeczy, pan nawet pomógł mi wybrać specjalnie narzędzie do wyginania metalu żebym sobie nie zrobiłam krzywdy. Wróciłam do domu i nie mogłam się doczekać początku mojej przygody z metalowymi ozdobami. Niestety było dość późno wiec musiałam to odłożyć na następny dzien. Na całe szczęście czas szybko leci wiec już z samego rana zaczęłam próbować swoich sil z metalem. Nie było to trudne i tez nie było taki pracochłonne jak myślałam. Musiałam zrobić dwanaście ozdób do serwetek, bo chciałam je wręczyć rodzicom na gwiazdkę w prezencie. A do świąt nie zostało dużo czasu więc chciałam mieć już wszystko naszykowane. Bałam się tylko że coś mi nie wyjdzie, ale miałam tak zawsze na początku jak zaczynałam robić nowe ozdoby a w szczególności jak robiłam je dla kogoś.

Zrobienie dwunastu ozdób z metalu na serwetki zajęło mi z przerwami około dziewięciu może dziesięciu godzin. Później dopracowywałam wszystkie detale i szczegóły, żeby wszystko wyglądało naprawdę profesjonalnie. Nawet udało mi się zrobić prosto wzór z malutkich kuleczek. Byłam zadowolona i miałam nadzieje ze rodzice też będą zadowoleni.