Pasek parciany damski – causalowy detal

Bywają niedocenianym elementem garderoby, a jednak potrafią być najlepszym wykończeniem stylizacji. Mimo że i tak są niewielkie, warto dla nich znaleźć miejsce w szafie, szczególnie że pasują zarówno do sukienek, jak i spodni, a z ich pomocą można swoim kreacjom dodać pazura albo casualowego looku.

Niezbędniki modnej kobiety – paski parciane

pasek parciany damskiO czym mowa? O paskach! To dzięki nim nie tylko dopasujemy ubranie do sylwetki, podkreślimy talię, ale również subtelnie podkreślimy charakter noszonych przez siebie ubrań. Pasek parciany damski to taki dodatek, który dobrze pasuje do wszystkiego – jeansów, szortów, nawet spodni materiałowych oraz bawełnianych. Więcej nawet, połączyć go można również z sukienkami albo spódnicami. Jest to więc element spajający koncepcję ubraniową. Może być subtelny i dyskretny albo rzucający się w oczy, cienki albo szeroki, z dużą klamrą albo małą klamerką, zawsze jednak spełnia rolę uzupełniającą i ozdobną (choć oczywiście nie sposób mu odmówić funkcjonalności), nadając swobodnego wyglądu każdemu zestawieniu ciuchowemu. Ostatnie trendy przynoszą nawet patent na jesienno-zimowe stylizacje z płaszczem i paskiem w roli głównej. Pasek w tej modowej tendencji służyć ma za przewiązanie płaszcza w miejsce tradycyjnych wiązań, a modele parciane najlepiej pasują do sportowych oraz puchowych odzień wierzchnich, zwłaszcza jeśli są one oversizowe i noszone z pewną nonszalancją, lekkością i nieskrępowaniem. W ten sposób ubrania zyskują nieformalnego sznytu.

Pasek parciany w sposób niezobowiązujący odpowiada wizji codziennych, swobodnych stylistyk odzieżowych, dlatego warto posiadać w swojej szafie choć jeden egzemplarz. Nie tylko do podtrzymania spodni, ale przede wszystkim do upiększania i niewymuszonego wykończenia wyglądu całej stylizacji.