Pisanie porządnego oprogramowania dla hotelu

Odkąd tylko skończyłem studia, od razu zabrałem się za pracę programisty. Wiem, że nie jest to łatwy kawałek chleba, ale wysokie zarobki i prestiż skusiły mnie do tego, bym spróbował swoich sił w tej branży. Obecnie pracuję nad oprogramowaniem, które jest bardzo istotne w mojej ścieżce kariery.

Napisanie oprogramowania dla hoteli zajęło nam dużo czasu

oprogramowanie dla hoteliMam jednak pod tym względem jedną przewagę nad moimi kolegami, którzy razem ze mną pracują nad tym projektem. Gdy chodziłem na studia zaocznie, w ciągu tygodnia pracowałem w hotelu na recepcji, dlatego też dobrze znam tę branżę. Gdy okazało się, że będę zajmował się oprogramowaniem dla hotelu, wiedziałem, że jest to moja największa szansa by zrobić na wszystkich dobre wrażenie. Od samego początku rzucałem uwagi odnośnie tego, co powinien zawierać dobry program. Kierownik przecierał oczy ze zdumienia – w końcu skoro przepracowałem na recepcji trzy lata, nie było możliwości, bym czegokolwiek nie wiedział w kwestii programów hotelarskich. Wiedziałem co mnie przez cały czas wkurzało, a co było naprawdę dobrym rozwiązaniem. W pewnym momencie stałem się nieformalnym liderem grupy i to ja podejmowałem większość decyzji. Ostatecznie oprogramowanie dla hoteli które wtedy stworzyliśmy było jednym z najlepszych, jakie wyszło z naszej firmy. Zbierało praktycznie same pozytywne recenzje i uwagi, a w związku z tym, szefostwo mojej firmy zauważyło mój wkład w rozwój tego projektu. Byłem bardzo szczęśliwy, że nasze oprogramowanie sprawdziło się w hotelach, które je kupiły.

Krótko po tym zostałem wezwany na rozmowę do kierownika. Okazało się, że jeśli kolejny projekt uda mi się wykonać tak samo dobrze, to czeka mnie bardzo szybki awans oraz podwyżka. Na szczęście i tym razem trafiłem na branżę, o której miałem świetne pojęcie. Nim się obejrzałem, należałem już do kadry zarządzającej.