pianka akustyczna

Po co stosować pianki akustyczne?

Mieszkania w blokach są wygodne, z racji że nie musimy martwić się o takie sprawy jak elewacja czy dach. Jednak wybierając lokal w budynkach wielomieszkaniowych musimy liczyć się z tym, że czasem ciężko będzie o prywatność, bowiem ściany w takich budynkach są cienkie i łatwo usłyszeć chociaż by kłótnię sąsiadów, a to często działa i w drugą stronę.

Pianka akustyczna barierą przed hałasem

pianka akustycznaAby zapewnić sobie zatem pełną prywatność z pewnością przyda nam się mata akustyczna. Dodatkowo w blokach ustalone zostały godziny, kiedy panuje cisza nocna. Wtedy nie można bezkarnie zakłócać spokoju sąsiadów. Na co dzień może nie być to zbytnim problemem jednak gorzej jest gdy przeprowadzamy w domu remont, a nasza praca uniemożliwia nam wykonywanie go poza godzinami ciszy nocnej. Wtedy na pomoc może ruszyć nam również pianka wygłuszająca, która zaizoluje nasze pomieszczenia tak, aby odbywające się w nich hałasy nie docierały do uszu sąsiadów. Dodatkowo w blokach, często mieszkania na parterze przeznaczane są na siedziby firm, np. sklepów, punktów gastronomicznych, gabinetów lekarskich, czy salony kosmetyczne i fryzjerskie. W takich miejscach często panuje hałas, dlatego spółdzielnie będące właścicielami wręcz nalegają aby założyć panele akustyczne. Do bardziej ekstremalnych należy sytuacja kiedy ktoś chce przekształcić pokój na np. studio nagraniowe. Wtedy również pianka akustyczna może być pomocna.

My będziemy mogli bez stresu pracować, natomiast sąsiedzi będą mieli upragnioną po pracy ciszę. W takim wypadku zastosowanie materiałów wygłuszających wydaje się być rzeczą niezbędną, a wręcz konieczną.