Polecane klocki dla maluchów

Na rynku można zobaczyć, że liczba różnych zabawek dla dzieci stale się powiększa. Są zabawki dla niemowląt i dla starszaków, zabawki w stylu eko z drewna, jak i stymulujące zabawki w stylu Montessori. Ja jednak wychodzę z założenia, że dziecko samo wie najlepiej jakie zabawki chce mieć. W końcu małe dzieci szybko się nudzą.

Bezpieczne i kolorowe klocki

sprawdzone klocki dla małych dzieciLubię zabawki uniwersalne, które mogą być wykorzystywane na różne sposoby i przez wiele lat. Na przykład zamiast zwykłej maskotki kupiłam taką, która poza byciem przytulanką może być też poduszką, na przykład na wyjazdy. Celowałam też w zabawki kreatywne, plastyczne, najlepiej też takie które można parę razy wykorzystać, a nie jak kolorowanki że raz się je pokoloruje i tyle. Ostatnio kupiłam naprawdę cudowne sprawdzone klocki dla małych dzieci. Były różnokolorowe, ale nie jaskrawe tak jak to często jest w przypadku produktów dla najmłodszych. Były proste i klasyczne, można z nich było tworzyć różne rzeczy. Na opakowaniu było kilka propozycji jak można je ułożyć, jednak zawsze można puścić wodze fantazji i zamiast wieży, czy domku stworzyć jakiś pojazd, czy cokolwiek innego. Dodatkowym atutem klocków było to, że były wykonane z plastiku i nie miały żadnych zagłębień ani szpar. Wtedy można je łatwo umyć pod bieżącą wodą by były idealnie czyste. Za dobre klocki wcale nie trzeba przepłacać, w internecie wielki zestaw nawet kilkuset klocków można kupić za kilkadziesiąt złotych. Zależy to od marki klocków.

Klocki to zabawki dobre dla chłopców i dziewczynek, które spodobają się zarówno przedszkolakom, jak i nieco starszym dzieciom. Każdy bardzo chętnie bawi się klockami i układa z nich różne konstrukcje. Także rodzice mogą się przyłączyć do takiej zabawy i im to się spodoba.