Polecane kostki sensoryczne

Zabawa dla dzieci jest źródłem wiedzy i nowych umiejętności, dlatego też nie możemy im jej ograniczać. Wręcz przeciwnie, maluchom trzeba ciągle dostarczać nowych zabawek i sposobów na zdobywanie podstawowych umiejętności.

Dlaczego warto kupić dziecku kostkę sensoryczną?

kolorowe kostki sensoryczne dla dzieciMałe dzieci bardzo szybko się rozwijają, dlatego trzeba bacznie podążać za nimi i dawać im zabawki, które są dostosowane do ich wieku i możliwości. Jest to koniecznie, aby maluch mógł się właściwie rozwijać. Pierwsze zabawki mają bardzo prostą konstrukcję, są lekkie i miękkie. Dobrym przykładem są kolorowe kostki sensoryczne dla dzieci, które świetnie wspomagają rozwój małej motoryki oraz uczą różnych kształtów i tekstur. Na tym etapie niemowlaki badają otoczenie rączkami i buzią, dlatego też wielkość zabawki musi być odpowiednio dopasowana. Kostki są bardzo praktyczne, ponieważ łatwo jest je złapać do małych rączek, a dzięki licznym doszytym elementom, również za nie mogą chwytać zabawkę. W sprzedaży najczęściej są spotykane kostki kontrastowe, ponieważ we wczesnym rozwoju dzieci nie rozróżniają jeszcze barw. Pierwsze kolory jakie widzą to czarny i biały, dlatego też takie odcienie dominują. Przeważnie na każdej stronie kostki znajduje się jakiś nadruk, obrazek lub literka czy cyferka. Do jej brzegów doszyte są tasiemki, małe piszczałki i grzechotki albo po prostu kółeczka czy inne figury geometryczne. Obowiązkowym elementem są części szeleszczące lub piszczące, gdyż bardzo intrygują maluchy i skupiają uwagę.

W pokoju dziecka możemy znaleźć sporo zabawek, ale warto inwestować tylko w takie, które będą wszechstronnie rozwijać malucha. Na pewno do nich można zaliczyć kostkę sensoryczną, która powinna być kontrastowa. Kupimy ją w każdym sklepie z zabawkami.