Polecane najlepsze szkoły podstawowe w Łodzi

Jako mama pięciolatka, zaczynam oglądać się za najlepszą szkołą dla naszego syna. Obecnie kończymy grupę pięciolatków w prywatnym przedszkolu, jeszcze przed nami zerówka przedszkolna i będzie czas wyboru. Jako osoba, która musi mieć wszystko dokładnie przemyślane, wolę już przeszukać wśród znajomych jakie mam możliwości. Chcę przeanalizować wszystkie warianty, jakie mamy, żeby nic mi nie umknęło.

Łódzka polecana szkoła podstawowa

polecana szkoła podstawowa w łodziWiem, że w naszym mieście jest bardzo dużo szkół. Są szkoły prywatne i publiczne. Przyznam, że nie mamy jakiegoś typu, że syn musi iść do publicznej czy nie. Raczej wybór będzie całościowy, tzn. będziemy patrzeć zarówno na liczbę klas, na kadrę, a także jakie zajęcia mają dodatkowo. Zależy nam na postawieniu na rozwój naszego syna. Ważne są języki, więc dobrze by było, jakby szkoła od pierwszej klasy kształciła w co najmniej dwóch językach. Dodatkowo jakieś zajęcia z aktywnością fizyczną, dobrze by było, gdyby np. było karate. Zapisałam się nawet do grupy na jednym z portali społecznościowych, w których wypowiadają się mamy dzieci z naszego miasta. Dzięki postowi dotyczącemu szkoły, znalazłam informacje jaka jest najbardziej polecana szkoła podstawowa w Łodzi. O dziwo, szkoła znajduje się na naszym osiedlu, więc pierwszy plus za łatwy dojazd. Tak naprawdę babcia mogłaby syna odbierać na pieszo, a ja w ten sposób zyskałabym na cennym czasie.

Kadra jest bardzo kompetentna, a co najważniejsze szkoła na pierwszym miejscu stawia na języki. To są ogromne plusy, dlatego postanowiłam, że jako pierwszy wybór padnie właśnie na tę szkołę. Wiadomo, jeszcze skonsultuję się z mamami dzieci z syna przedszkola. Fajnie by było, jakby któryś z jego kolegów również szedł do tej samej szkoły. Zawsze byłoby raźniej.