Polecane siatki przeciw ptakom

Wiele osób mieszkające w kamienicach, blokach czy apartamentowcach, zmaga się ze skrzydlatymi intruzami, którzy bardzo chętnie przesiadują na balkonach. Jednak na ich samej obecności się nie kończy, gdyż to zwierzęta, które znacząco zanieczyszczają miejsca, w których się znajdują.

Ile kosztuje siatka przeciw gołębią?

dobra siatka na balkon przeciw gołębiomBez względu na to, w jakim miejscu znajdują się balkony, to zawsze mają one otwartą konstrukcję. Mogą mieć osłonięte boki, daszek, ale ich górna część zawsze jest niezabezpieczona, co daje możliwość dostępu ptakom. W wielu miastach Polski, wpisały się one na stałe w krajobraz, choć są niemile widziane przez mieszkańców z balkonami. Ptaki chętnie przesiadują na nich, a nawet zakładają gniazda, co z kolei generuje duży bałagan i też hałas. Dlatego też dobrym rozwiązanie jest zabezpieczyć balkon w taki sposób, aby ptaki nie miały możliwości dostania się nań. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najlepsza jest dobra siatka na balkon przeciw gołębiom. Jest ona wykonana z sześciu cienkich żyłek polietylenowych, które wykazują doskonałą odporność na przetarcia, rozerwania, działanie wilgoci, promieni słonecznych czy też mrozu. Można je zamontować na każdym balkonie i to bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Do tego celu potrzeba jedynie specjalnych transparentnych zaczepów, które przytwierdza się do powierzchni balkonu lub też elewacji budynku, za pomocą specjalnego kleju. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po ewentualnym demontażu siatki balkonowej, nie pozostaną żadne ślady.

Ze wszystkim metod zabezpieczających balkon przed ptakami, siatka jest najtańszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem. Można ją kupić na metry po niecałe pięć złotych, zatem za niecałe sto złotych można raz na zawsze pozbyć się niechcianych gości z balkonu.