Pomoc terapeutyczna dla małżeństw

 

Wiele lat temu rozpoczęłam praktykę terapeutyczną, od samego początku mojej kariery skupiam się na problemach w związkach, głównie małżeństwach z wieloletnim stażem. Staram się, aby para, która pojawia się w moim gabinecie, poczuła, że proszenie o pomoc nie jest niczym niestosownym, a rozmowa potrafi obalić nawet największy mur.

Kluczowe powody rozpoczęcia terapii małżeńskiej

terapia małżeńskaKażdy z nas jest indywidualną jednostką i stanowi zbiór odrębnych uczuć i potrzeb. Niestety, nieporozumienia dotyczące tych zagadnień wielokrotnie kończą się wizytą w moim gabinecie. Małżeństwa z wieloletnim stażem napotykają problemy wynikające z braku zrozumienia, braku akceptacji i dostrzeżenia partnera. Kobiety pragną, aby mąż lub partner poświęcił im więcej uwagi, chcą zostać zauważone i wysłuchane. Natomiast Panom zależy na tym, aby partnerka potrafiła dostrzec ich osiągnięcia, a przy tym pochwalić i nakarmić męskie ego dobrym słowem od czasu do czasu. Sytuacje opisane powyżej są jedynie statystycznymi przykładami problemów w związku i należy pamiętać o tym, że każda para stanowi osobny twór, a terapia małżeńska służy przede wszystkim do tego, aby mąż i żona mogli znów skutecznie się komunikować. Ponadto, podczas spotkań z doświadczonym terapeutą, małżonkowie na nowo uczą się okazywać uczucia, pokonują słabości i starają się przekazać swoje wątpliwości partnerowi w sposób bezkonfliktowy.

Małżeństwo jest nieustanną pracą, natomiast podstawą udanego związku jest rozmowa. Dzięki niej możemy osiągnąć bardzo wiele, a obecność terapeuty pomaga w znalezieniu odpowiednich słów, które nie ranią uczuć bliskiej osoby. W wielu przypadkach pójście do specjalisty może okazać się zbawienne dla naszego związku, a uzyskana pomoc sprawi, że partnerzy będą mogli żyć ze sobą o wiele łatwiej i radośniej.

Więcej na stronie https://adrianacylwik.pl