budynek

Pompa ciepła do Twojego domu

Jeśli chcesz zacząć oszczędzać na ogrzewaniu, dobrym na to sposobem będzie zakup odpowiedniej pompy ciepła. Takie urządzenie odzyskuje ciepło z otoczenia, by móc je przekazać tam, gdzie go najbardziej potrzebujemy.

Na rynku obecnie jest dostępnych wiele rodzajów takich pomp ciepła, począwszy od tych najprostszych, niedrogich, skończywszy na zaawansowanych konstrukcjach, charakteryzujących się kosmicznymi wręcz parametrami.  Pompy ciepła podzielić można na kilka grup. Pierwsza z nich to pompy ciepła powietrze woda, którą zamontować można dosłownie wszędzie.

Takie urządzenie zapewnia nam możliwość odzysku ciepła z powietrza i wykorzystania go do ogrzewania wody w kaloryferach, czy do uzyskania ciepłej wody bieżącej. Taka pompa ciepła powietrze woda może być zamontowana nawet w bloku, na zewnętrznej ścianie budynku.

Dobrym rozwiązaniem są także powietrzne pompy ciepła. Umożliwiają one zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu, a inwestycja związana z budową instalacji opartej na pompach ciepła zwraca się już po 4-5 latach.

Więcej informacji na http://www.samsungehs.pl