Praktyczna i estetyczna odzież robocza

 

Dzisiaj pracownicy każdej branży i przedsiębiorstwa muszą się wyróżniać. Ubranie robocze już nie tylko ma chronić, ale też zwracać uwagę na konkretną firmę, eksponować jej działania i sprawiać, by zapadała w pamięć. Dlatego wielu pracodawców obok skupiania uwagi na jakości i trwałości odzieży, zwraca ją ku oryginalnemu designowi oraz widoczności znaków firmowych.

Dostępność odzieży dla gastronomii w sklepach

odzież gastronomiczna w sklepieOdzież robocza różni się krojem, materiałami oraz dodatkami w zależności od branży. Wszędzie tam, gdzie istnieje bezpośredni kontakt z jedzeniem konieczne jest używanie ubrań przeznaczonych dla sektora gastronomicznego. Wysokiej jakości odzież gastronomiczna w sklepie, specjalizującym się w dziedzinie konfekcji roboczej jest dostępna praktycznie od ręki, chyba, że potrzebujemy dodatkowych nadruków, haftów lub naszywek, albo większej ilości ubrań. W takich wypadkach okres oczekiwania na zamówienie może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. Producenci odzieży gastronomicznej oferują szeroki asortyment, zaczynając od okryć głowy dla kucharzy i kelnerów (np. czapki kucharskie, furażerki, toczki itp.), poprzez wygodne kitle, bluzy i spodnie kucharskie oraz fartuchy i zapaski kelnerskie, aż po dodatkowe akcesoria, np. kamizelki kelnerskie, apaszki, kieszenie kelnerskie, bandany kucharskie itp..

Przy zakupie odzieży gastronomicznej należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego uszyto fartuchy, kitle i czapki, oraz jakość ich wykonania. Są to dość kosztowne produkty, dlatego muszą być wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i elastyczne nawet po wielu praniach, a przy tym wygodne, przewiewne oraz nie krępujące ruchów. Wysokiej jakości odzież gastronomiczna z powodzeniem jest wykorzystywana w restauracjach, szkołach gastronomicznych, hotelach i wielu innych zakładach pracy, związanych z żywnością.