Praktyczny samochód dla niepełnosprawnych

Coraz więcej osób zaczyna sobie teraz zdawać sprawę z tego, że niepełnosprawność wcale nie musi być od razu równoznaczna z wykluczeniem społecznym. Mogę z tym skutecznie podejmować walkę przede wszystkim osoby korzystające z odpowiednich sprzętów, ponieważ wtedy skala niepełnosprawności jest skutecznie minimalizowania. Po samochodach dla niepełnosprawnych to świetnie widać.

Przyjrzyjmy się samochodowi dla niepełnosprawnych

samochód dla osób niepełnosprawnychPojęcie niepełnosprawności jest bardzo ogólne i dlatego nawet w przypadku takich pojazdów trzeba pamiętać, że w wielu przypadkach muszą być one indywidualnie dopasowane do potrzeb określonych przez użytkownika, ponieważ dopiero wtedy będzie mógł on komfortowo i bezpiecznie podróżować. Być może z zewnątrz taki samochód nie różni się znacząco od standardowego, ale w środku jest wiele innowacyjnych rozwiązań. Samochód dla osób niepełnosprawnych może być wyposażony nawet w specjalny podnośnik o maksymalnym udźwigu powyżej 100 kg. Dlatego wsiadanie do środka bez wsparcia osób trzecich to żaden problem. Drobną, ale ważną modyfikacją mogą okazać się także podgrzewane szyby, ponieważ wtedy konkretna osoba nie musi się męczyć z koniecznością usuwania lodu. Pewne części takiego pojazdu mogą być przez montaż dodatkowych elementów przystosowane do unieruchomienia tam wózka lub innego potrzebnego sprzętu medycznego. Miejsce na coś takiego powinno znajdować się na tylnej kanapie w bagażniku. Nawet sposób otwierania i zamykania bagażnika jest w tym przypadku ważny.

Sterowanie gazem powinno się odbywać podobnie jak sterowania hamulcem i innymi układami przy użyciu kończyn górnych. Dzięki takim samochodem niepełnosprawni mogą rzeczywiście bezpiecznie podróżować, nie stwarzając przy tym zagrożenia dla siebie i pozostałych użytkowników dróg. Zostały tutaj pokazane oczywiście tylko wybrane i przykładowe modyfikacje.