Praktykanci w firmach pracują na innych zasadach

Gdy parę lat temu otwierałam swoją firmę nie sądziłam, że kiedykolwiek będzie pracowało dla mnie tyle osób. Z czasem zaczęłam zatrudniać pracowników, a także przyjmować praktykantów na praktyki. Z praktykantami zawsze miałam jakąś przygodę, bo zazwyczaj to młodzieńcy, dlatego w ich bezpieczeństwo zawsze inwestowałam więcej.

Jakie jest przeznaczenie bezpiecznych noży?

bezpieczne nożeCechą charakterystyczną mojej firmy jest to, że żaden praktykant nie dostanie normalnego noża. Ot tak, wychodzę z założenia, że jeśli jest praktykantem i dopiero się uczy, nie należy mu się stuprocentowe zaufanie i oddawanie mu odpowiedzialności. W mojej branży co rusz robi się coś nożem; a to otwiera paczki, a to obiera warzywa, a to przecina plastiki. Miałam wybór: albo kupić bezpieczne noże, specjalnie dla praktykantów, albo w ogóle ich nie dopuścić do niektórych robót. Tylko czemu mieliby nie zdobywać doświadczenia? Po prostu ja chciałam mieć spokojną głowę. Od koleżanki, która również zatrudnia młodych i niedoświadczonych, ale na staże, dowiedziałam się o bezpiecznych nożach. Faktycznie, skojarzyłam je z nożykami do cięcia tapet, a później w ogóle o nich nie pamiętałam. Zapytałam ją gdzie takie bezpieczne noże można kupić. Tzn. gdzie jest największy wybór i najlepsza firma, bo gdzie to raczej w dzisiejszych czasach wiadomo. Praktycznie wszystko znajdzie się w Internecie. Jeśli jednak miały to być bezpieczne noże to chciałam by były z dobrej firmy. Koleżanka powiedziała, z której skorzystała ona, a ja na spokojnie mogłam dokonać wyboru, na podstawie ich przeznaczenia.

Wiadomo, że innym narzędziem będzie się przecinać karton, a innym siekać szczypiorek. W mojej firmie robiło się wiele rzeczy, a na dodatek miałam w planach poszerzyć zakres usług. Marzyło mi się gotowanie i wszystkie czynności z tym związane. Podchodziłam do tematu ostrożnie, ale z ogromną ciekawością i zapałem.