meble szkolne

Projektowanie mebli szkolnych

Od wielu już lat pracuję jako projektantka mebli. Przede wszystkim projektuje meble biurowe dla jednego z dużych producentów. To nie oznacza jednak, że moje meble muszą być nudne. Standardowe prostokątne biurka i niewygodne drewniane krzesła odchodzą pomału do przeszłości.

Meble szkolne mogą być wygodne

meble szkolneCoraz częściej zamawiane są eleganckie i stylowe meble nowoczesne, które sprawią, że biuro będzie wyglądało zupełnie inaczej. Moja specjalizacja nie jest może szeroka, ale daje mi coraz większe możliwości. Ostatnio dostałam nietypowe zlecenie od swojego szefa. Chodziło o meble szkolne. Jedna ze szkół prywatnych chciała wyposażyć swoje pomieszczenia w niestandardowe meble. Nie chcieli, żeby każda sala wyglądała tak samo, i tak jak w każdej innej szkole. chcieli zadbać o wygodę i komfort uczniów. To była dla mnie nowość, meble szkolne stanowiły dla mnie wyzwanie. Jednak zdecydowałam się go podjąć. Dzięki temu an pewno nauczę się czegoś nowego, a przy okazji będę mogła wrócić do szkoły. Chciałam najpierw zobaczyć te pomieszczenia, w których będą stały moje meble. Ściany były pomalowane na różne kolory, wisiały tam tablice interaktywne, a wszystko wyglądało zupełnie inaczej niż za moich czasów. Na pólkach stały pomoce naukowe chemia i fizyka, były mapy, eksponaty i inne. Takie pomoce dydaktyczne chemia na pewno by mi się przydały. Miałam już wstępną wizję i przeszłam do projektowania. Przygotowałam wygodne i praktyczne meble szkole.

Mój szef najpierw je zaakceptował, a potem przesłać projekty do szkoły. Im też się spodobało i meble poszły do produkcji. Teraz stoją już w szkole i uczniowie z nich korzystają.