Przewóz kruszywa i innych materiałów samochodami HDS

Firmy, które mają do wykonania prace ziemne, z pewnością zastanawiają się nad tym, czy lepsze będzie wykorzystanie samochodów ciężarowych HDS czy też może mini koparek. Aby dobrze wybrać, należy rozważyć wszystkie wady i zalety stosowania takich maszyn budowlanych.

Pojemność samochodów ciężarowych a przewóz kruszywa

transport kruszywa gdańskZaletą stosowania samochodów ciężarowych, które posiadają dźwig HDS, jest niski koszt wynajmu. Wynika to z faktu, że za jednym razem opłacany jest nie tylko samochód do załadunku i rozładunku, ale również koparka w formie dźwigu, która ładuje materiał. Nie trzeba więc płacić za wynajem dwóch osobnych urządzeń. Zaletą samochodów ciężarowych HDS jest też to, że mają naprawdę dużą pojemność. To sprawia, że wykonanie prac jest o wiele szybsze. Liczba wyjazdów zostaje zredukowana. Tak odbywa się transport kruszywa gdańsk i wielu innych materiałów. Jeśli materiałów jest naprawdę dużo, to zdecydowanie lepiej skorzystać z opcji, jaką jest transport HDS. Dzięki ramionom hydraulicznym dostosowanym do samochodu ciężarowego można osiągnąć dostęp nawet do trudno dostępnych miejsc. Wiadomo, że samochód ciężarowy HDS będzie zajmował więcej miejsca niż np. mini koparka, ale za to przewiezie znacznie więcej materiału. Przed wynajmem samochodu ciężarowego trzeba zapoznać się z rodzajem powierzchni, na którą będzie taki samochód wjeżdżał. Ma on bardzo dużą masę, dlatego nie nadaje się do korzystania na delikatnych nawierzchniach, które mogłyby ulec zniszczeniu.

Rozmiary samochodów ciężarowych z dźwigiem HDS są dość duże, dlatego dotarcie w każde miejsce może być utrudnione. Mimo wszystko obecnie bardzo dużo klientów decyduje się na wynajem takich samochodów. Nie tylko przyspieszają pracę na placach budowy, ale również zapewniają pełne bezpieczeństwo i są bardzo łatwe w użytkowaniu.