Psychoterapie w dobie pandemii

 

Mogłoby się wydawać, że w dobie pandemii wizyta z psychoterapeutą jest praktycznie niemożliwa. Tymczasem istnieje alternatywa w postaci umówienia się na takie spotkanie online. Często z tego rozwiązania korzystają osoby, które są w naprawdę złym stanie i nie chcą opuszczać swojego domu. 

Psychoterapie za pośrednictwem internetu

psychoterapia online wrocławDepresja może dopaść każdego z nas, bez względu na to, czy przeżyliśmy w życiu traumę, czy też na co dzień jesteśmy osobami szczęśliwymi. Depresja to zaburzenie, które nie zawsze musi mieć jawny i znany nam powód występowania. Ważnym jednak jest to, aby nie ignorować objawów i kiedy zauważymy, że przez dłuższy okres czasu nie potrafimy się podnieść z dołka, nic nas nie cieszy, a wszystko co kochaliśmy staje się powoli obojętne, wówczas najlepszym wyjściem będzie umówienie się na wizytę do psychologa ponieważ bardzo prawdopodobne, że potrzebna nam będzie psychoterapia online Wrocław posiada specjalistów w tej dziedzinie, którzy przeprowadzają także internetowe spotkania za pomocą popularnych komunikatorów wideo z których korzysta każdy z nas. Możemy w ten sposób umówić się na wizytę zarówno do psychologa, jak i własnie do psychoterapeuty. Najczęściej z tej możliwości korzystają osoby nie będące w stanie wyjść z domu na przykład z powodu ciężkiej fobii społecznej, ale również ludzie, którzy aktualnie znajdują się poza miejscem zamieszkania, a są w trakcie psychoterapii.

Biorąc pod uwagę obecny stan pandemii oraz obostrzenia, możemy na początku poczuć bezsens również w przypadku szukania takiej pomocy, jednak ja widać pomimo obecnej sytuacji, dostęp do psychologa czy psychoterapeuty również jest możliwy i nierzadko nawet dla nas bardziej komfortowy, aniżeli wizyta w gabinecie, czy też czekanie w poczekalni na swoją kolej.