Relaks z hydromasażem domowym

 

Relaks w dzisiejszych czasach, wyjątkowo stresogennych, w pędzie życia codziennego urasta do kategorii bezcennej wartości. Niejednokrotnie potrzebujemy rozluźnienia napiętych mięśni, w których to kumulują się codzienne bolączki. Brak jednak czasu, żeby zarezerwować sobie choć chwilę na fachowy masaż w salonie, więc koło zatacza się i jakoś wciąż stres utrzymuje się w naszym ciele.

Może domowy hydromasaż?

wanny z hydromasażemBrzmi bardzo kusząco. Zanim jednak podejmiemy konkretną decyzję, należy przeanalizować plusy i minusy wanny z hydromasażem. Musimy zwrócić uwagę, czy mamy wystarczająco przestrzeni, bo ów wanny bywają większe w swych rozmiarach od tych standardowych. Muszą być fachowo zainstalowane, usadowione na podłożu, z uwagi na elektronikę i elektryczność wanny. Tu nie może być mowa o żadnej prowizorce. Kolejną kwestią jest sprawa czyszczenia wanny i wszelkich dysz. Pamiętać należy, iż aby zapobiec nieładnemu zapachowi wody i wszelkim glonom i pleśniom- naturalnie tworzących się – zalecane jest czyszczenie specjalnymi płynami. Jest jeszcze jedna opcja, wanny z hydromasażem i ozonowanym systemem. W tej sytuacji kwestie czyszczenia mamy automatycznie wykasowane z głowy. Takie wanny to jednak większy koszt, rzędu około 7 tys. złotych. Pamiętajmy też o kwestii poziomu hałasu pompy pracującej, wybierzmy te cichsze. Czyż jednak nie warto wypełnić powyższe warunki by cieszyć się domowym relaksem? Dysze powietrzne, dysze wodne, wygodne oparcie, przyjemna woda i odprężenie murowane.

Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób lubiących relaks w kąpieli, dla sportowców po męczących treningach. Warto jednak poważnie rozważyć zakup wanny z hydromasażem lepszej jakości, a tym samym z wyższej półki cenowej, aby cieszyć się nią w pełni i komfortowo.