basen

Rodzaje basenów ogrodowych

Jeśli myślimy o basenach kąpielowych do użytku domowego to najczęściej mamy przed oczami takie proste dmuchane baseniki dla dzieci. Są one do kupienia nawet w supermarketach w czasie wakacyjnym.

Jakie są rodzaje basenów ogrodowych?

basenMają płaskie podłoże, są niewygodne, jeśli nie ustawi się je na płaskim terenie, do tego tylko maluchy mogą z nich korzystać, a i tak mogą w nich tylko siadać. O żadnym pływaniu nie może być mowy. Jednak obecnie oferta basenów jest dużo bogatsza. Mamy już nie tylko dmuchane baseny kąpielowe, ale także baseny murowane, gotowe baseny z tworzywa sztucznego, a nawet baseny ze stali ocynkowanej. Jakie z nich warto wybrać? Które z nich będą najtańsze? Jakie rozwiązanie jest najbardziej korzystne? Na pewno najdroższe będą solidne murowane baseny ogrodowe. Jeśli tylko będą odpowiednio zaizolowane to przetrwają latami w stanie niezmienionym, a by będziemy się nimi stale cieszyć. W takich basenach można swobodnie pływać, a ich czyszczenie nie nastręcza problemów, ponieważ basen ogrodowy jest wyłożony płytkami ceramicznymi. Czyści się je tak samo jak płytki znajdujące się w kuchni lub łazience. Nieco tańszą, ale również dobrą opcją są gotowe baseny od producenta. To ich zamontowania nie trzeba wiele. Są one w całości i trzeba tylko przygotować otwór w ziemi, żeby je założyć. Potem trzeba zająć się ,,wykończeniem” brzegów i gotowe.

Takie baseny kąpielowe również są łatwe w czyszczeniu, praktyczne i funkcjonalne. Inne są baseny ze stali ocynkowanej. Takie baseny nie są wkładane w ziemię, ale stoją na jej powierzchni.

Źródło

http://baseny-ogrodowe.com