sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa – z rodzicami czy bez?

Jeśli przeglądamy zdjęcia naszych znajomych na wielu portalach społecznościowych to an pewno możemy zauważyć rosnący trend odnoście robienia dzieciom profesjonalnych fotografii. Zazwyczaj jeśli mieliśmy zdjęcia dzieci to były to momenty uchwycone naszym aparatem na wakacjach czy przy okazji uroczystości rodzinnych.

Sesja noworodkowa w pierwszych tygodniach życia

sesja noworodkowaTeraz jednak zdjęcia dzieci się zmieniły. Zajmuje się nimi fachowiec z Łodzi. Jeśli przyjrzymy się uważnie takim zdjęciom to widać jak na dłoni, że fotografia dziecięca nie jest jednorodna. Każdy fotograf preferuje inne style, inne rodzaje fotografii. Dlatego też powinniśmy przejrzeć portfolio fotografa zanim go wybierzemy. Zdjęcia dzieci to często zdjęcia samych maluszków lub ich zdjęcia z rodzicami. Czym różnią się te dwa style fotograficzne? Przede wszystkim sesja noworodkowa Łódź musi się odbywać w pierwszych tygodniach życia. Najczęściej wtedy maluszek jeszcze przesypia większość dnia, i możemy mu wtedy zrobić tyle zdjęć ile możemy. Jeśli jest to sesja z rodzicami to często jest ona czarno-biała, czy też bardzo ascetyczne, bez żadnych dodatków, wyszukanych strojów, raczej stawia się na prostotę. Podobnie wyglądają obecnie zdjęcia chrzest. Ważne są dobre ujęcia i pokazanie emocji i więzi rodzinnych, niż sama baza estetyczna.

Fotografia dziecięca przestawiająca dzieci z rodzicami częściej pojawia się przy zdjęciach starszych dzieci, kilkulatków. Najczęściej są one ujmowane podczas zabawy z rodzicami, choć bywają także zdjęcia pozowane, czy nawet studyjne. Jak widać wybór jest duży.