Siedem objawów niedoboru magnezu.

Prawdopodobnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak wielką rolę w naszym organizmie odgrywa magnez. Utrzymanie jego odpowiedniego poziomu zapewnia zdrowie, natomiast jego niedobory prowadzą do wielu poważnych schorzeń, zatem powinny być jak najszybciej uzupełniane np. przez suplement diety.

Niedobory magnezu mogą objawiać się przez symptomy alergiczne. Badania wykazały, że połowa ludzie cierpiących na schorzenia takie jak astma, migreny, zapalenia spojówek czy nieżyt nosa, a więc alergie reaginowe, wykazują wrodzony niedobór magnezu. Również osoby nie posiadające jego wrodzonego niedoboru, lecz cierpiące na niego z innych powodu w 39% przypadków są alergikami. Wśród osób cierpiących na niedobór magnezu, 1 na 10 osób cierpi na niedokrwistość ( anemię). Obniżony poziom magnezu powodować może równie obstrukcje ( zaparcia). Przez wpływ magnezu na przyspieszenie dojrzewania limfocytów oraz fagocytozę braki magnezu prowadzić mogą do obniżenia się odporności naszego organizmu na wszelkie infekcje. Niedobór magnezu możemy zdiagnozować obserwując nasze włosy. Jeśli włosy zaczynają wypadać a paznokcie stają się łamliwe oznaczać to może niedobory, gdyż indykuje to zmniejszenie się zawartości magnezu we włosach czy paznokciach. Kolejnym objawem, który może powiedzieć nam o tym, że w naszym organizmie znajduje się zbyt mało magnezu jest fluoroza. Obecnie w związku z coraz większym skażeniem środowiska, coraz więcej związków fluoru znajduje się w powietrzu, glebie czy wodzie. W związku z tym faktem do naszych organizmów przedostają się coraz większe ilości fluoru , który w takich stężeniach jest szalenie niebezpieczny dla naszych organizmów. Zbyt duża ilość związków fluoru w naszym organizmie prowadzi do powstania zaburzeń. Związki fluoru zmieniają przemianę i rozmieszczenie magnezu w naszym organizmie. Skutkiem tego jest obniżenie się wytrzymałości naszych kości oraz zębów. Ważna jest profilaktyka.

Aby zapobiegać wszystkim powyższym schorzeniom powinniśmy prowadzić suplementację. Produkty takie jak Olimp chela mag, spowodują, że ilość magnezu w naszym organizmie wzrośnie do odpowiedniego poziomu.