Skuteczne metody deratyzacji

 

Gdy w miejscu, w którym przechowujemy jakieś przedmioty lub trzymamy żywność zaczynają gromadzić się szczury musimy jak najszybciej się ich pozbyć. Metod na pozbycie się gryzoni jest kilka, jednak musimy wybrać taką, która będzie najbardziej skuteczna.

Skuteczne pozbycie się gryzoni

zwalczanie szczurówGryzonie gromadzące się w miejscach, w których przechowujemy różne rzeczy np. w piwnicach stanowią prawdziwą plagę. Szczury niszczą w zasadzie wszystko, co spotkają na swojej drodze dodatkowo mogą rozprzestrzeniać bakterie oraz różnego rodzaju groźne choroby. Na poszukiwanie pożywienia wybierają się one po zmierzchu, gdy jednak zaczniemy je zauważać w ciągu dnia, powinno od razu wzbudzić to nasz niepokój, oznacza to bowiem że na tym konkretnym obszarze jest ich bardzo dużo i zaczyna u nich występować problem ze zdobyciem pożywienia. W związku z tym powinniśmy jak najszybciej rozpocząć deratyzację. Zwalczanie szczurów można przeprowadzić na kilka sposobów, najbardziej jednak rozpowszechnionym jest zastawianie pułapek sprężynowych, które działają jak gilotyna. W przypadku gdy problem jest o wiele bardziej zaawansowany można spróbować zwalczania szczurów metodami chemicznymi. W miejscach, w których się najczęściej gromadzą należy porozkładać trutkę na szczury. Ma ona spowolnione działanie, wywołuje u gryzonia zaburzenie krzepliwości krwi, co skutkuje następnie krwotokiem wewnętrznym i jego śmiercią. W ten sposób można zwalczyć większą liczbę gryzoni, niż w przypadku zastawiania pułapek sprężynowych.

Zarówno jedna jak i druga metoda zwalczania gryzoni ma swoje wady i zalety. Przy zastawianiu pułapek trzeba je regularnie sprawdzać, aby były skuteczne. Przy przeprowadzaniu deratyzacji trzeba zachować ostrożność, tak by nie wyrządzić krzywdy innym zwierzętom przebywającym na tym samym terenie.