Ślubne kolczyki z pereł hodowlanych

Na rynku biżuterii, perły są jednym z ulubionych dodatków do kolczyków. Ze względu na swoją wartość wyroby perłowe bazują na klasycznych fasonach, bez przesadnego zbytku, w oparciu o modele, które od lat dodają kobietom wdzięku. Wśród kolczyków perłowych, dominują srebrne, z użyciem pereł syntetycznych, bądź hodowlanych. Perły z połowów są trudne do zdobycia i ich wartość jest bardzo wysoka.

Perłowe kolczyki jako kobiece must have

kolczyki z perełKażda dama, czy to młoda, czy troszeczkę starsza, posiada zapewne w swoim kuferku z biżuterią, kolczyki z perłami. Jeśli nie, to najwyższy czas, by uzupełnić kolekcję precjozów. Perły są wyjątkowo trwałym tworzywem. Najczęściej, łączy się je z dobrej jakości srebrem. Najpopularniejsze fasony bazują na pojedynczych perłach. Kolczyki z pereł występują w postaci prostych lecz niezwykle eleganckich i uniwersalnych wkrętów. Zatyczka z tyłu ucha utrzymuje kolczyk na swoim miejscu. Pojedyncze perły ładnie prezentują się u każdej kobiety: nastolatki, dziewczynki idącej do komunii, panny młodej i w codziennym użytkowaniu. Coraz częściej możemy trafić na wielobarwne perły. Ładne są jasnoróżowe odcienie, pudrowy róż, ale też ciemne perły o pięknym, metalicznym połysku. Perły szare, czarne i granatowe to odmienna rodzina pereł. Do codziennego noszenia możemy używać pereł hodowlanych, wytwarzanych w specjalnych zbiornikach wodnych, zwykle w rejonie państw azjatyckich.

Perły syntetyczne, czyli sztuczne, są praktycznie nie do odróżnienia. Mają takie same właściwości, co perły hodowlane i naturalne. Różnią się ceną – są znacznie tańsze.W kolczykach perłowych dominują proste fasony: z pojedynczą perłą. Niewielkie perłowe kulki różnią się rozmiarami: od drobnych po large size – duże rozmiary. Perłowe kolczyki zestawimy np. z perłową zawieszką.