Solidne elektryczne wędzarnie

 

Mimo tego, że dym raczej nie kojarzy nam się zbyt dobrze to jednak trudno byłoby nam sobie wyobrazić spożywanie niektórych produktów, które nie byłyby wcześniej poddawane wędzeniu. Mowa tutaj przede wszystkim o najróżniejszych kiełbasach czy szynkach. Wersje parzone również mogą być pyszne ale jednak często to właśnie wędzenie nadaje wędlinom odpowiedniego smaku.

Sprawdzone i polecane wędzarnie

wędzarnie bradleyNa chwilę obecną każda masarnia musi posiadać wędzarnie spełniającą normy narzucane przez Unię Europejską. Podczas wędzenia mogą się bowiem do naszych produktów dostawać najróżniejsze substancje szkodliwe. Jednak nie stanie się tak jeśli będziemy korzystać z odpowiedniego sprzętu. Coraz częściej słyszy się bowiem o tym, że przedsiębiorcy zajmujący się produkcją żywności rezygnują z tradycyjnych wędzarni na korzyść wędzarni elektrycznych. Bardzo dużym uznaniem w ostatnim czasie zaczęły cieszyć się przykładowo wędzarnie Bradley. Jest to zdecydowanie sprzęt z górnej półki jeśli chodzi o jakość. W tym urządzeni wędzenie odbywa się nie dzięki zwykłym drewnianym klockom a dzięki zrębkom drzewnym. Spalanie tych zrębków jest przeprowadzane przy niskim dopływie tlenu. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania dużego ognia. Gdy przy spalaniu nie ma wystarczającego udziału tlenu to zawsze dochodzi do generowania zwiększonej ilości dymu. To właśnie to zjawisko jest wykorzystywane w przypadku wędzarni elektrycznych.

Na dzień dzisiejszy wędzarnie elektryczne są dostępne w różnych wersjach. Różnią się one przede wszystkim pojemnością mierzoną w litrach oraz oczywiście mocą generatorów. Wędzarnie elektryczne są najczęściej wytwarzane z bardzo mocnej blachy nierdzewnej, która jest odporna na działanie cząsteczek wody jaka wydobywać się będzie z wędzonych produktów.